ABD Başkanı Donald Trump’ın Yaveri Koronavirüse Yakalandı

ABD Başkanı Donald Trump’ın yaverlerinden birinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Bu gelişmenin ardından Trump ve Pence de koronavirüs testi yapıldı. İkilinin test sonuçları ise negatif çıktı.

CNN’in Beyaz Saray’daki kaynaklarından aldığı bilgiye dayandırdığı haberde, ABD Başkanı Donald Trump ile yakın temasta olduğu belirtilen yaverlerinden birinin koronavirüs test sonucu pozitif çıktı. Bu gelişmenin ardından Trump’ın durumu merak konusu olurken, Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Hogan Gidley konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Trump ve yardımcısı Mike Pence test yapıldığını belirten Gidley, “Beyaz Saray Sağlık Birimi, yerleşkede çalışan bir ordu mensubunun testinin pozitif çıktığını bildirdi. Başkan Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence de test yapıldı ve sonuç negatif geldi.” ifadelerini kullandı.

  ABD'li Şirketten Koronavirüs Aşısı Açıklaması: Onay Aldık

DÜZENLİ OLARAK KORONAVİRÜS TESTİ YAPILIYOR

Yaverin kimliği henüz açıklanmazken, dün sabah hastalık belirtileri gösterdiği ve daha sonra teşhisin konulduğu söylendi. Yavere düzenli olarak virüs testinin tekrarlandığı belirtildi.

Trump Koronavirüs
ABD’DE KORONAVİRÜSTE SON DURUM

ABD’de şimdiye kadar 1 milyon 231 bin 992 koronavirüs vakası tespit edildi. 73 bin 573 kişi koronavirüsten dolayı hayatını kaybederken, 189 bin 190 kişi ise tedavisinin ardından taburcu edildi.

Etiketler: , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş