ABD’de Sokakta Yaşayan Türk Vatandaşı Ömer Kork, Türkiye’ye Dönmek İçin Yardım İstedi

Arkadaşı aracılığıyla ABD’ye giden Ömer Kork, 2 yıldır sokaklarda yaşıyor. Evsiz olan Kork’un bu süreçte pasaportu ve kimliği de çalındı. Kork, Türkiye’ye dönmek için yardım bekliyor. Gazi olan baba Abdullah Kork da yetkililere seslenerek oğlunun getirilmesini istedi.

Alınan bilgilere göre yıllar önce arkadaşının aracılığıyla ABD’ye giden Ömer Kork, kısa bir süre sonra sokağa atıldı ve evsiz kaldı. Yaklaşık olarak 2 yıldır sokakta yaşayan Kork, bu süre zarfında pasaport ve kimliğini de çaldırdı. Kork’un psikolojik sorunlar da yaşamaya başladığı belirtilirken, gazi olan babası Abdullah Kork, oğlunun ülkeye getirilmesi için yetkililerden yardım bekliyor.

Ömer Kork

Ömer Kork

“KORONAVİRÜS SEBEBİYLE MAHSUR KALDI”

Konuyla ilgili olarak sosyal medyada yapılan açıklamalarda, “Koronavirüs sebebiyle burada mahsur kalmış ve şu an evsiz durumda olan bir yurttaşımız. Konsolosluk kapalı olduğu için ülkemize dönemiyor. Şu an bütün Los Angeles Türkleri bu arkadaşımız için çabalıyor fakat tek çare devletimizin bu olayı bilmesi ve yardım elini uzatması. Ömer’in biz yıllardır sokakta yaşadığını biliyoruz ve elimizden geldiğince yardım etmeye çalıştık. Ailesi ile iletişim halindeyiz, ancak ailesinin maddi durumu iyi değil. Anne babası yaşlı ve sağlık sorunlarından dolayı kendileri gelip götüremiyorlar.” ifadeleri kullanıldı.

  ABD Başkanı Donald Trump'ın Yaveri Koronavirüse Yakalandı
Etiketler: ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8903
7.8761
EUR
Euro
9.3041
9.2874
CHF
İsviçre Frangı
8.7024
8.6469
KWD
Kuveyt Dinarı
25.9386
25.6036

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş