AK Partili Kadınlardan Dilipak’a Tepki! 81 İlde Suç Duyurusunda Bulunuldu

AK Parti İl Kadın Kollar Başkanları, Yeni Akit yazarlarından Abdurrahman Dilipak’ı hedef aldı. Dilipak’ın kadınlara yönelik yazdığı hakaret içerikli köşe yazısı nedeniyle, AK Partili kadınlar 81 ilde Dilipak hakıında suç duyurusunda bulundu.

Yeni Akit yazarlarından Abdurrahman Dilipak, yazdığı bir köşe yazsısında İstanbul Sözleşmesi’ni konu aldı. ‘AKP’nin Papatyaları’ başlıklı yazısı ile tepki çeken Dilipak’a AK Partili kadınlardan karşı yanıt geldi. AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlıkları, Dilipak’ın kadınlara yönelik hakaret içerikli yazısıyla ilgili olarak 81 ilde suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunun ardından konuyla ilgili olarak İstanbul’da bir açıklama yapıldı. AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av. Dr. Rabia İlhan yaptığı basın açıklamasında, AK Parti İstanbul milletvekilleri Mihrimah Belma Satır ve Emine Sare Aydın da hazır bulundu.

Abdurrahman Dilipak

Abdurrahman Dilipak

İlhan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

AK kadın hareketi asla bir feminist bir hareket değildir. AK kadınlar hiçbir zaman papatya da olmamıştır. AK kadınlar dürüst, ahlaklı ve vatansever insanlardan oluşmaktadır. Hiç kimse ağzımıza dahi alamadığımız o ahlaksız küfürler ile kadınlarımızın namusuna dil uzatamaz.

Partimizin içinde bir fitne ve bölünme vesilesi olacağı ümidiyle, sözde bizimle birlikte siyasi hareketin içindeymiş gibi görünen ama aslında kirlenmiş ve dar zihniyetli gazeteci ve sosyal medya fenomenleri karşısında asla susmadık, susmayız.

İllerimizde partimize ve davamıza gönül veren kadınlarımızın ve ailelerinin tepkilerine rağmen, şu ana kadar herhangi bir pişmanlık, mahcubiyet ve rücu etme çabasının olmadığını görmüş bulunmaktayız. Aksine inançlarımızın ve değerlerimizin istismarı üzerinden yanıltıcı yazı ve paylaşımlara devam edilmiştir.

Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8903
7.8761
EUR
Euro
9.3041
9.2874
CHF
İsviçre Frangı
8.7024
8.6469
KWD
Kuveyt Dinarı
25.9386
25.6036

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş