Almanya’da Koronavirüs Tedbirleri Protesto Edildi

Almanya’nın çeşitli yerlerinde koronavirüs tedbirleri protesto edildi. Bazı göstericiler polisin uyarılarına uymazken, polis göstericilere müdahalede bulundu. 30 kişi gözaltına alındı.

Çin’in Vuhan kentinden yayılan koronavirüs salgını, dünya genelinde 4 milyon insanı etkiledi. Birçok ülkede sıkı tedbirler alınırken, salgının Avrupa’da düşüşe geçmeye başlamasından sonra tedbirler de beraberinde gevşetilmeye başlandı. Bazı ülkelerde tedbirler nedeniyle protesto gösterileri düzenlenirken, son olarak Almanya’nın da çeşitli yerlerinde koronavirüs tedbirleri protesto edildi.

POLİS SOSYAL MESAFE UYARISINDA BULUNDU

Özellikle başkent Berlin’de aralarında aşırı sağcıların da bulunduğu grup ‘Özgürlük’ ve ‘Direniş’ sloganlarıyla Alexander Meydanı’nda protesto gösterisi yaptı. Grup içindeki bazı protestocular meydanda bulunan Neptün Çeşmesi’nin üzerine çıktı. Polis protestoculara sosyal mesafe uyarısında bulunurken, gösteri yasağını da hatırlatarak dağılmalarını istedi. Protestocular bu uyarıları dikkate almazken, polis sert müdahalede bulundu. Biber gazı kullanan polis çok sayıda protestocuyu gözaltına aldı.

Almanya Protesto

Almanya Protesto

Ayrıca, Federal Meclis önünde de protesto gösterileri yapıldı. Polis burada da 30 kişiyi gözaltına aldı.

İzin alınarak Rosa-Luxenburg Meydanı’nda yapılan gösteri ise olaysız sona erdi.

  Hindistan ve Çin Savaşın Eşiğinde: Birlikler Konuşlandırıldı
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8166
7.8025
EUR
Euro
9.2554
9.2387
CHF
İsviçre Frangı
8.6396
8.5845
KWD
Kuveyt Dinarı
25.7200
25.3878

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş