Anadolu’da Koronavirüs Vaka Sayıları Arttı

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Orta Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki vaka sayılarında artış yaşandığı belirtti ve “Bu, maske, mesafe konusunda hassasiyet göstermememizin bir sonucu.” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Gündemi değerlendiren Koca, yeni normalleşme süreciyle birlikte Orta Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kısmi bir artış gözlemlendiğini aktardı. Maske ve sosyal mesafe uyarısını yineleyen Koca, “Bu hareketliliğin getirdiği, maske, mesafe konusunda hassasiyet göstermememizin bir sonucu. Diyarbakır’da son 3-4 gündür yükseliş içinde. Burada da genel bir artıştan öte kültürel, sosyal etkinliklerde artışın daha fazla olduğunu görüyoruz. Buralarda özellikle filyasyon çalışmalarını yoğunlaştırmış durumdayız. Vatandaşımızın daha hassas davranmasını, tedbirler için katı davranması gerektiğini hatırlatmak istiyorum.” dedi.

Koronavirüs

Koronavirüs

“İSTANBUL VE İZMİR’DE DAHA KONTROLLÜ”

İstanbul ve İzmir’e de değinen Koca, koronavirüs vakalarının yüzde 60’ının İstanbul’da olduğunu vurguladı ve “İstanbul, İzmir gibi illerimizde vaka sayılarının daha azaldığını, hastane yükünün de azalmaya doğru gittiğini, bu illerimizde daha kontrollü olduğunu söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.

“ANKARA DÜŞÜŞE GEÇTİ”

Koca, Ankara’daki vaka sayılarında da düşüş olduğunu aktardı ve “Ankara için de bir yükseliş söz konusuydu, bugün itibariyle düşüşe geçmiş oldu. Konya’da bir fabrika ve iki yerleşim yerinde yapılan tarama sonrası yükseliş olduğunu gördük, bugün itibariyle düşü olduğunu gördük. Sosyal kültürel ve benzeri durumlarda mutlaka mesafe ve maske kuralına, el hijyenini mutlak surette dikkat edilmesinin altını çiziyorum.” şeklinde konuştu.

Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.9522
7.9379
EUR
Euro
9.4111
9.3941
CHF
İsviçre Frangı
8.8038
8.7476
KWD
Kuveyt Dinarı
26.1662
25.8283

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş