Artık Genelevlerde Öpüşmek Yasak

İsviçre’de seks işçileri örgütlenmesi, koronavirüs pandemisinden korunmanın yol haritasını çıkardı. Bu kapsamda  pozisyonlar, süre sınırlamaları ve hijyen kuralları konusunda çeşitli uygulamalara gidildi. Bunun sonucunda yayınlanan genelgeyle birlikte artık genelevlerde öpüşmek yasak.

 

Avrupa ülkeleri koronavirüs pandemisine karşı bir bir normalleşme adımlarını atarken, mesleki olarak en yakın fiziksel temasları içeren seks işçilerinin işbaşına nasıl döneceği soruları akıllara geldi. İsviçre’de seks işçileri örgütlenmesi, koronavirüs pandemisinden korunmanın yol haritasını çıkardı. Bu kapsamda çeşitli pozisyonlar, süre sınırlaması ve hijyen kuralları konusunda çeşitli uygulamalara gidildi.

 

Genelevlerde Öpüşmek Yasak

 

SEKTÖR 8 HAZİRAN’DA AÇILMAK İSTİYOR

 

Seks işçilerinin çalışma ve yaşam şartlarını iyileştirmek için faaliyet gösteren ProKoRe derneği, koronavirüs günlerinde sektörde uyulması gereken hijyen kurallarına dair uzun bir yol haritası çıkardı.

ProKoRe, genelevlerde bu şartlara uyulması garantisi vererek, İsviçre hükümetine 8 Haziran’da duyurulacak ikinci etapta yeniden açılacak sektörlere dahil edilmeleri çağrısında bulundu.

İşte madde madde o kurallar:

 

Damlacıkla bulaşma ihtimalini en aza indirgemek için seks işçisi ile müşterinin yüz yüze gelmemesi, yüzlerini birbirlerinden – en ez bir kol mesafesinde- uzak tutmaları… (Bunun nasıl olacağını anlamakta zorlananlar için ‘köpek’ ve ‘ters kovgirl/kadın üstte binici’ pozisyonları olarak adı konuluyor.)

 

15 DAKİKADAN UZUN SÜRMEYECEK

 

Zaten pozisyonları tartışmak için vakit yok, zira seks işçisi ile müşteri 15 dakikadan uzun aynı odada kalamayacak, her seanstan önce çarşaflar değiştirilecek, iç çamaşırları dezenfekte edilecek. (Dolayısıyla işçilerin her yıkanmada bozulan sımsıkı çamaşırların yerine başka ürünlere yönelmesi gerebilecek.)

 

YÜZLE İLGİLİ HERHANGİ BİR HİZMET VERİLMEYECEK

 

Taraflar ne kendinin ne de karşısındakinin yüzüne dokunmayacak. Dolayısıyla öpüşmek yasak olduğu gibi yüzle ilgili herhangi bir hizmet verilmeyecek.

 

MASKE TAKILACAK

 

Tüm hizmetlerde ağız ve burun kapanacak şekilde örtülecek. Temassız ödeme teşvik edilecek.

  Fenerbahçe ve Beşiktaş İçin Danny Welbeck İddiası

Bulaşma riskini en aza indirgemek için bilgilendirme ve egzersiz kampanyaları yürütecek. (Ancak bunun sadece işçiler için mi olduğu yoksa müşterileri de mi kapsayacağı netleştirilmedi.)

Genelevler teyitli vaka halinde bulaşmanın izinin sürülebilmesi için müşteri bilgilerini dört hafta silmeden tutacak.

 

Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş