AVM ve Berberlerin Çalışma Saatlerinde Değişiklik Olacak

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan iş yerlerinin faaliyete açılması için normalleşme adımları atılmaya başlandı. Bu kapsamda ilk olarak AVM, kuaför, berber ve güzellik salonlarının 11 Mayıs’ta açılmasına karar verilirken, faaliyete geçecek olan iş yerlerinin çalışma planları ise merak konusu oldu.

“BİRÇOK KRİTİK BAŞLIK BELİRLENECEK”

CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova konuyla ilgili olarak kulis bilgilerini aktardı. Birçok tedbirin getirileceğini belirten  Canova, “Bugün öğleden sonra yapılması beklenen bir toplantı var. İçişleri, Sağlık ve Ticaret Bakanlıklarının bürokratları bir araya gelecek ve çalışma saatlerinden uyulacak kurallara, randevu sistemine kadar birçok kritik başlık belirlenecek. Ortak kullanılan malzemeler… Kuaförler için tarak mesela… Kişiye özel mi olacak, müşteriler kendisi mi getirecek? Çok ince detaylı bir rehber göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

AVM ve Berberlerin Çalışma Saatlerinde Değişiklik Olacak

AVM ve Berberlerin Çalışma Saatlerinde Değişiklik Olacak

ÇALIŞMA SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİKLER OLACAK

Çalışma saatlerinde değişiklikler olacağını da aktaran Canova, “Sabah 8’den gece 10-11’e çalışabilecekler mi? Hayır, bunu net olarak söyleyebilirim. Yeni mesai saati belirlenecek, Bilim Kurulu’nun da tavsiyesi doğrultusunda. Tıpkı marketlerin yeni normali gibi. Marketler de sabah 9-akşam 9 çalışıyor artık. Eskiden akşam 10’a kadar çalışabiliyorlardı. Şimdi AVM’ler için de buna yakın bir saatin belirlenmesi bekleniyor. Kuaför ve güzellik salonu gibi hizmetlerde de gece geç saatlere sarkmaması, daha kısıtlı bir saat üzerinden işlerini yapmaları öngörülüyor. Çalışma devam ediyor, henüz netleşmedi. Netleştikten sonra usül ve kuralları göreceğimiz İçişleri Bakanlığı genelgesi yayınlanacak. Hijyen kurallarını da Sağlık Bakanlığı bir rehber haline getirecek ve meslek odalarına gönderilecek. Şuana kadar mesleklere ilişkin 11 ayrı rehber olduğu bilgisine ulaştım. Kuaför, berber, güzellik salonu için hazırlık yapılıyor.” şeklinde konuştu.

Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.3968
7.3835
EUR
Euro
8.9711
8.9550
CHF
İsviçre Frangı
8.3389
8.2857
KWD
Kuveyt Dinarı
24.5705
24.2531

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş