Bakan Ziya Selçuk: Çocuklar, Arkadaşları, Sevdikleri Yerine Ağaçlara Sarılsınlar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarın 4 saatliğine dışarı çıkacak olan 14 yaş ve altı çocuklara uyarılarda bulundu. Selçuk yaptığı açıklamada, “Bu sürecin sizin kontrolünüzde olmasına lütfen dikkat edin. Çocuklar, arkadaşları, sevdikleri yerine ağaçlara sarılsınlar. Bol bol yürüsünler, konuşsunlar ama kalabalıklara karışmasınlar.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 14 yaş ve altı çocuklar, yarın 11.00 – 15.00 saatleri arasında, sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde dışarı çıkabilecekler. Dışarıda 4 saat geçirecek olan çocukların maske takması da zorunlu olacak. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sokağa çıkacak çocuklara uyarılarda bulundu.

Ziya Selçuk

Ziya Selçuk

“DOĞADAN ALABİLDİKLERİNİ ALSINLAR”

Selçuk yaptığı açıklamada, “Şu aşamada dışarıya çıkabiliyor olmak, arkadaşlarla buluşup oyun oynamak anlamına gelmesin. Markete gidelim istediğini alalım anlamına gelmesin. Aile büyüklerimizi ziyarete gidelim, özledik, görüşelim anlamına gelmesin. Bu sürecin sizin kontrolünüzde olmasına lütfen dikkat edin. Çocuklar, arkadaşları, sevdikleri yerine ağaçlara sarılsınlar. Marketten alacakları yerine doğadan alabildiklerini alsınlar, derin nefesler, daldan meyveler gibi. Bol bol yürüsünler, koşsunlar ama kalabalıklara karışmasınlar. Sadece yürüme mesafesinde kalabileceklerini lütfen unutmayalım. Bu hepimizin sağlığı, geleceği için çok önemli.” ifadelerine yer verdi.

  Berberler, Kuaförler ve AVM'ler 11 Mayıs'ta Açılacak
Etiketler: ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8166
7.8025
EUR
Euro
9.2554
9.2387
CHF
İsviçre Frangı
8.6396
8.5845
KWD
Kuveyt Dinarı
25.7200
25.3878

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş