Bakanlıktan Halil Sezai Açıklaması: Konu Takip Edilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sanatçı Halil Sezai’nin saldırısına uğrayan 67 yaşındaki Hüseyin Meriç’i ziyaret etti. Bakanlık tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Kendisinin talepleri dahilinde bakanlığımız konuyu takip edecektir.” ifadelerine yer verildi.

Sanatçı Halil Sezai, 15 Eylül tarihinde 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç’e fiziki saldırıda bulunmuş ve daha sonraki süreçte göz altına alınmıştı. Soruşturmanın genişletilmesi ile birlikte savcılıkta ifade eden Sezai, tutuklanarak Maltepe Cezaevine gönderildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yaşanan olayın ardından Hüseyin Meriç’i ziyaret etti.

Bakanlık tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kamuoyunda tanınan bir kişi tarafından 67 yaşındaki Hüseyin Meriç büyüğümüzün darp edilmesi hepimizi derinden üzmüştür. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İstanbul İl Müdürlüğümüz 16.09.2020 tarihinde, ivedi bir şekilde konuyla ilgili inceleme yapmış ve ekiplerimiz büyüğümüzü evinde ziyaret etmişlerdir. Mağdura Bakanlığımız hizmet modelleri anlatılmış ve kendisine kanuni hakları hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Halil Sezai

Halil Sezai

“BU HADİSE TOPLUM VİCDANINI YARALAMIŞTIR”

Kendisinin talepleri dahilinde Bakanlığımız konuyu takip edecektir. Milli ve manevi değerlerimizle hiçbir şekilde örtüşmeyen ve kabul edemeyeceğimiz bu hadise, toplum vicdanını yaralamıştır. Bakanlığımız, kadın, çocuk, engelli ve yaşlılarımıza gösterilen her türlü şiddetin her zaman karşısında olacaktır.”

  Yunanistan 24 Temmuz'u Yas İlan Etti
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş