Batman’da Koronavirüs Alarmı: Harita Kırmızıya Döndü

Ülkemizde koronavirüs vakalarında yaşanan artış tedirginlik yaratırken, Batman’daki durum iyice kritikleşti. Yapılan testlerin yarısının pozitif çıktığı öne sürülürken, yoğunluk haritasının kırmızıya döndüğü gözlemlendi.

Türkiye’de tekrar artış yönünde seyreden koronavirüs verileri vatandaşlarda ve yetkililerde ciddi endişeler yaratmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarılarına devam ederken, özellikle çoğu vatandaşın tedbirsiz davranışı vaka sayısındaki azalmanın önüne geçti.

TESTLERİN YARISININ POZİTİF ÇIKTIĞI İDDİA EDİLDİ

Vaka sayılarının hızla arttığı kentlerin başında ise Batman geldi. Kentte yaşayan vatandaşlar test yaptırabilmek için hastane önünde uzun kuyruklar oluştururken, her gün yapılan 500 testin yarısının pozitif çıktığı öne sürüldü. Kentte şimdiye kadar tespit edilen vaka sayısı 5 bin 500 olarak belirtilirken, 2 bini aktif olmak üzere yaklaşık 12 bin kişinin de takip edildiği aktarıldı.

HARİTANIN RENGİ KIRMIZIYA DÖNDÜ

Sağlık Bakanlığının ‘Hayat Eve Sığar’ (HES) uygulaması kentteki ciddi durumu gözler önüne serdi. 6 Temmuz ve 8 Ağustos tarihlerinde alınan iki görüntü karşılaştırıldı. 1 aylık süreçte kentin neredeyse tamamının kırmızıya döndüğü gözlemlendi.

Batman

Batman

2 İLÇEDE 16 ADRES KARANTİNAYA ALINDI

Öte yandan ile bağlı Kozluk ve Sason ilçelerinde son 24 saatte 16 adres karantinaya alındı. Kozluk’ta 14 adrese karantina uygulanırken, Sason’da da 2 adreste karantina uygulaması yapılıyor.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 65 Yaş ve Üstü Vatandaşlara Maske Uyarısı
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş