Benzin ve Motorine Zam Geliyor

Sektör yetkililerinden alınan bilgilere göre benzinin litre fiyatına 28 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 25 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

Geçen haftalarda düşüşe geçen benzin ve motorine zam gelmesi bekleniyor. Sektör yetkililerinden alınan bilgilere göre, gece yarısından itibaren olmak üzere benzinin litre fiyatına 28 kuruş, motorinin litre fiyatına da 25 kuruş zam gelecek.

Brent petrolün varil fiyatında yaşanan artışın gelecek zamda etkili olduğu aktarıldı.

Öte yandan Ahlatcı Yatırım’ın analizine göre, çarşamba günü ABD ham petrol ve benzin stoklarındaki düşüşün ardından ve Sally Kasırgası’nın ABD açık deniz üretimini durdurmaya zorlamasıyla petrol fiyatlarının yükseldiğinin altı çizili. Konuyla ilgili olarak, “Geçtiğimiz gün ise ABD Enerji Enformasyon İdaresi, ülkede ticari ham petrol stoklarının geçen hafta beklenmedik bir şekilde 4.4 milyon varil düşüş ile 496 milyon varile gerilediğini açıkladı. Gün içinde kasırga ve koronavirüsün neden olduğu arz endişeleri devam ederken, açıklanan stok verisi ile birlikte Brent Petrol’ün yukarı yönlü hareketini sürdürdüğü izlendi.” denildi.

  Emmanuel Macron'dan Türkçe Mesaj: Sorumlu Bir Diyaloğu Yeniden Açalım
Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş