Berber ve Kuaförler Yüzde 40 Zam Yaptı İddialarına Cevap Geldi

Normalleşme sürecinin ilk adımı kapsamında kapılarını tekrar açan berber ve kuaförlerin zam yaptığı öne sürülmüştü. Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Karakaş, haberlerin doğru olmadığını belirtti.

Ülkemizde etkili olan koronavirüs salgını nedeniyle birçok iş yeri geçici olarak kapatılırken, normalleşme süreciyle birlikte kuaför, berber, güzellik salonu, AVM’ler tekrar faaliyete başladı. Vatandaşlar özellikle berberlere akın ederken, bugün bazı haberlerde yüzde 40 zam yapıldığı öne sürüldü. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş, bu iddiaları yalanladı ve haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

KARAKAŞ ZAM İDDİALARINA İTİBAR EDİLMEMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

Karakaş açıklamalarında, “Biz isterdik ki, bugünü Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu işletmecileri olarak bayram ilan ederken tüm tüketicilerimizle beraber kontrollü normal hayata geçişin ne denli önemli olduğunu birlikte değerlendirelim. Kamuoyunun, kaynağı belli olmayan asparagas haberlere itibar etmemesini özellikle istirham ediyorum. Ne sektör çalışanlarımızı zan altında bırakalım, ne de tüketicilerimizin hakkını gasp edelim.” ifadelerini kullandı.

  Mansur Yavaş: Allah Size Muhtaç Etmesin
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş