Beyrut’taki Patlamada 6 Türk Yaralandı

Beyrut’ta meydana gelen patlamayla ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklamada bulundu. Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, “5’i hafif 6 Türk vatandaşı yaralandı.” ifadelerini kullandı.

Lübnan’ın kalbi olarak nitelendirilen başkent Beyrut’ta meydana gelen patlamada şimdiye kadar yaklaşık 100 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. 4 bin kişinin de yaralandığını aktaran yetkililer, enkaz altında kalan insanların olduğunu ve hayatını kaybeden sayısının artabileceğini belirtti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün yaptığı ilk açıklamada, patlamada 2 Türk vatandaşının yaralandığını duyurmuştu. Bugün yeni bir açıklamada daha yapan Çavuşoğlu, yaralanan Türk sayısının arttığını aktardı.

YARALI TÜRK SAYISI 6’YA ÇIKTI

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Çavuşoğlu, yaralı Türk vatandaşlarının sayısının 2’den 6’ya çıktığını, yaralılardan 5’inin durumunun hafif olduğunu belirtti. Çavuşoğlu, ameliyat olan bir Türk vatandaşının da durumunun iyiye gittiğini ifade etti. Öte yandan yaralanan vatandaşların aileleri ile iletişim halinde olunduğunu da söyledi.

Mevlüt Çavuşoğlu

Mevlüt Çavuşoğlu

ELÇİLİK ÇALIŞANLARININ DURUMU İYİ

Türkiye’nin Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl da patlama ile ilgili olarak değerlendirmede bulundu. Çakıl, büyükelçilik çalışanlarının durumunun iyi olduğunu açıkladı ve patlamada Türkiye Büyükelçiliği’nin de camlarının kırıldığını belirtti.

  Benzine 11 Kuruşluk İndirim
Etiketler: , , , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş