Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Eskisi Gibi Düğün Yapma Olasılığı Yok

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, salgınla mücadele kapsamında düğünleri değerlendirdi. Özlü, “Geldiğimiz nokta itibarıyla eskiden olduğu gibi kapalı mekanlarda, kalabalık, sosyal mesafeyi koruyamadan düğün yapma olasılığı pek yok.” ifadelerini kullandı.

Ülkemizde ilk koronavirüs vakası 11 Mart tarihinde görülürken, ikinci normalleşme adımı dün atıldı. Halk TV’de yayınlanan bir programa katılan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüsle ilgili gündemi değerlendirdi.

Özlü, düğünlerle de ilgili olarak açıklamalara yer verdi. Özlü, kapalı mekanlarda, kalabalık, sosyal mesafeyi koruyamadan düğün yapma olasılığının pek mümkün olmayacağını vurguladı ve “Yakın zamanda da böyle bir noktaya gelebileceğimizi düşünmüyorum. Ancak düğünleri yine yapabiliriz. Geleneksel düğün anlayışından vazgeçilmesi gerektiğini belirten Özlü, şu öneride bulundu:Yeni formatlar geliştirmemiz lazım. Açık düğün yapılabilir. Bunun için belediyeler belli yerler ayırabilir. Organizasyon şirketleri açık havadaki düğünlerle ilgili yeni formatlar geliştirebilir.” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Tevfik Özlü

Prof. Dr. Tevfik Özlü

“DÜĞÜNLERİN AÇIK HAVADA YAPILABİLECEĞİNE İNANIYORUM”

Açıklamalarına devam eden Özlü, “Düğünün nasıl olacağı, girişte çıkışta, düğün sırasında, tebrik sırasında, hediyeleşme, takı gibi işlemlerin nasıl yapılacağı konusunda gelecek misafirlere davetiye ile bilgilendirme yapılabilir. Bu şekilde kalabalık önlenebilir. Bunu yapabiliriz. Yani sosyal mesafeyi koruyarak, maskemizi takarak, hijyene dikkat ederek açık havada düğünlerin yapılabileceğine inanıyorum.” dedi.

  Muharrem İnce'nin İlk Gün Programı Belli Oldu
Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8166
7.8025
EUR
Euro
9.2554
9.2387
CHF
İsviçre Frangı
8.6396
8.5845
KWD
Kuveyt Dinarı
25.7200
25.3878

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş