Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro’nun Videosu Basına Sızdırıldı

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun, nisan ayında katıldığı kabine toplantısında yaptığı konuşma basına sızdırıldı. Bolsonaro’nun 34 kez küfür ettiği ortaya çıktı.

Brezilya, devlet başkanının video kaseti ile çalkalanmaya başladı. Koronavirüs sürecini iyi yönetemeyen Bolsonaro eleştirilerin hedefindeki isim olurken, bu görüntüler ile iyice köşeye sıkıştı. Bolsonaro’nun, nisan ayında katıldığı kabine toplantısında yaptığı konuşmada 34 kez küfür etmesi basında büyük yankı uyandırdı. Öte yandan Bolsonaro, azledilmesine yol açabilecek soruşturmada aile üyelerinin soruşturulmaması için federal polise müdahale ettiği iddialarını doğrulayan açıklamalar da yaptı.

“İNSANLARIN SİLAHLANMASINI İSTİYORUM”

The Guardian’da yer alan habere göre, videoda Bolsonaro’nun “Bu p*çler bizim özgürlüğümüzün peşinde, bu nedenle insanların silahlanmasını istiyorum.” dediği duyuluyor. Bolsonaro videoda koronavirüs nedeniyle alınan sosyal mesafe önlemlerini uygulamamasını eleştirenlere “Kötü örnek, k*çım.” diyor.

Jair Bolsonaro

Jair Bolsonaro

Bolsonaro’nun videoda, “Bütün ailemin ve arkadaşlarımın hayatını, sırf pisliğine mahvetmelerini beklemeyeceğim.” dediği duyuldu.

  Türkiye 30 Mayıs Koronavirüs Verileri
Etiketler: , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş