Bülent Arınç’tan FETÖ Açıklaması: Tüm Siyasetçiler Bir Araya Gelmiştir

Geçtiğimiz günlerde FETÖ ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarda “Masum değiliz hiçbirimiz” diyen Bülent Arınç bu sözlere açıklık getirdi. Arınç, “Kendilerini gizleyenlerin güzel yüzlerine aldanmışsak buna ne denecekse denecek ama bilin ki herkes bunun içerisinde bir kere kendini buldu. Bütün siyasetçiler belki Deniz Baykal hariç bunlarla bir araya gelmiştir.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Üyesi Bülent Arınç geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda FETÖ ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu ve “Masum değiliz hiçbirimiz” dedi. Bu sözler tartışma yaratırken Arınç, Habertürk yayınına bağlandı ve sözlerine açıklık getirdi. Arınç, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ı ayırarak tüm siyasetçilerin FETÖ ile bir araya geldiğini belirtti.

Bülent Arınç

Bülent Arınç

“15 TEMMUZ’UN SİYASİ AYAĞI ARAŞTIRILMALI”

Arınç yaptığı açıklamalarda, “15 Temmuz’un siyasi ayağı araştırılmalı. FETÖ örgütü nasıl silah kullanacak bir noktaya geldi? İşin politik, toplumsal boyutu var. Bütün siyasetçiler bunlarla bir araya gelmişlerdir. 2011 seçimlerinden sonra FETÖ kendini belli etmeye çalıştı. Gülen’i ziyaret etmeye giden milletvekilleri var. Bunlara plaket verenler var. 15 Temmuz’da KPSS’de soru çalındığını öğrendik. 15 Temmuz’dan önce kim konuştu? Kendilerini bu kadar gizleyenlere biz hüsnüzan göstererek güzel yüzlerine aldanmışsak buna ne denecekse denecek ama bilin ki; herkes bunun içerisinde bir kere kendini buldu. Bütün siyasetçiler belki Deniz Baykal hariç bunlarla bir araya gelmiştir.” ifadelerini kullandı.

  Türkiye 12 Mayıs Koronavirüs Tablosu
Etiketler: , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8166
7.8025
EUR
Euro
9.2554
9.2387
CHF
İsviçre Frangı
8.6396
8.5845
KWD
Kuveyt Dinarı
25.7200
25.3878

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş