Cerrahi Maskelerin Satış Fiyatı 1 Lira Oldu

Koronavirüs tedbirleri kapsamında maskelerin satışı yasaklanırken, hükümet vatandaşlara maske dağıtımı yapmaya başladı.

Yaşanan aksaklıkların ardından maske satışına tekrara başlanacağı açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı maske açıklamasının ardından maskelerin fiyatı merak konusu oldu.

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, cerrahi maskelerin perakende satış noktalarında KDV dahil en fazla 1 liraya satılacağı belirtildi. Belirlenen fiyat üstündeki satışlar ise fahiş fiyat olarak değerlendirilecek.

“1 LİRA ÜZERİNDEKİ SATIŞLAR FAHİŞ FİYAT OLARAK DEĞERLENDİRİLECEK”

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından salgınla mücadelede normalleşme takviminin açıklandığı, 4 Mayıs 2020 tarihli Kabine Toplantısı sonrası alınan kararlar çerçevesinde cerrahi maskelerin perakende satış noktalarında satışı mümkün hale gelmiştir. Bu çerçevede marketler, eczaneler, tıbbi cihaz satışı yapan medikal firmalar ve elektronik ticaret platformu üzerinden cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir. Hedefimiz en yaygın ağ ile vatandaşlarımızın en hızlı ve kolay bir şekilde cerrahi maskeleri temin etmesini sağlamaktır. Cerrahi maskeler, adedi KDV dahil en fazla 1 Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar ‘fahiş fiyat’ olarak değerlendirilecektir.” ifadelerine yer verildi.

  Esra Erol'un Programına Katılan Kadın Koronavirüs Olduğunu Söyledi

cerrahi maske

Cerrahi Maskelerin Satış Fiyatı 1 Lira Oldu

“İLK ETAPTA İSTANBUL’DA BAŞLANACAK”

Maskelerin satışına başlanacağı tarihle de ilgili bilgi verilen açıklamada, “Bu kapsamda, 8 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla ilk etapta, salgının en yoğun görüldüğü İstanbul’da, akabinde büyükşehirlerden başlamak üzere hızlı bir şekilde diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir. Cerrahi maskeler ilk etapta standart 50’li paketler halinde satışa sunulacak olup, önümüzdeki haftadan itibaren maskelerin 10’lu standart paketler halinde de satışa sunulması çalışmaları devam etmektedir.” denildi.

  CHP'den Koronavirüsten Ölen Sağlıkçılar İçin Yasa Teklifi: Şehit Sayılsın

Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş