CHP’den Koronavirüsten Ölen Sağlıkçılar İçin Yasa Teklifi: Şehit Sayılsın

Dünya üzerinde etkisini devam ettiren koronavirüs salgını yaklaşık olarak 4 milyon insanı etkilerken, birçok sağlık çalışanı da salgından etkilenerek hayatını kaybetti. Ülkemizde de koronavirüsten dolayı sağlık çalışanları hayatını kaybederken, CHP’den bu yönde bir teklif geldi.

CHP, salgınla mücadelede canlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarının görev şehidi sayılması için kanun teklifi verdi. Teklif, CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç’un imzasıyla Meclis Başkanlığı’na sunuldu. 4 maddelik teklifte, ‘Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’da değişiklik öngörülüyor.

koronavirüs

CHP’den Koronavirüsten Ölen Sağlıkçılar İçin Yasa Teklifi: Şehit Sayılsın

  Ankaragücü'nde Bir Futbolcunun Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı

“TBMM’YE DÜŞEN BU YASAL DÜZENLEMEYİ BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRMEK OLMALIDIR”

Yapılan açıklamada, “Hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılması ve yakınlarının şehit yakınlarına tanınan haklardan yararlanmalarının sağlanması gerektiği açıktır. Tüm dünyada geri dönülmez etkiler yaratan koronavirüs salgınında, TBMM’ye düşen başka insanların hayatlarını kurtarma pahasına mücadele eden sağlık çalışanlarının onurlu mücadelelerinin hak ettikleri değeri görmesi için bu yasal düzenlemeyi bir an önce hayata geçirmek olmalıdır.” ifadeleri yer aldı.

  Esra Erol'un Programına Katılan Kadın Koronavirüs Olduğunu Söyledi
Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş