Çin Vahşi Hayvan Üretimini Durdurmak İçin Harekete Geçti

Çin hükümeti, vahşi hayvan ticarinin önüne geçmek için yeni bir uygulama getirdi. Koronavirüsün yayıldığı Çin’de, vahşi ve egzotik hayvan yetiştirmeye son veren çiftçilere 600 Yuhan (580 lira) para ödenecek.

Çin’in Vuhan kentinde bulunan vahşi hayvan pazarından yayılmaya başlayan ve dünya üzerinde 5 milyona yakın insanı etkileyen koronavirüs salgını etkisini devam ettiriyor. Özellikle bu durumdan Çin suçlu tutulurken, son aylarda vahşi hayvan pazarlarının yeniden açılması dünya kamuoyu tarafından eleştirildi.

ABD, Çin’i suçlamaya devam ederken, Çin hükümeti vahşi hayvan ticaretini durdurmak için yeni bir uygulamaya gitti. Yasa dışı ticareti engellemek isteyen hükümet, vahşi ve egzotik hayvan yetiştirmeye son veren çiftçilere para ödeyecek. Bu kapsamda, Hubey’e komşu Hunan’da bir kilo kobra veya çıngıraklı yılan karşılığında 120 yuan (yaklaşık 115 TL), bambo faresi içinse 75 yuan (yaklaşık 72 TL) ödeyecek. SARS (akut solunum yetmezliği sendromu) salgını sırasında virüsü insanlara taşıdığı sanılan misk kedisi içinse 600 yuan (yaklaşık 580 TL) ödenecek.

“TEDAVİSEL ETKİSİ OLDUĞU ANLAMINA GELİYOR”

Öte yandan Pekin İleri Genom Geliştirme Merkezi’nin direktörü Sunney Xie açıklamalarda bulundu ve koronavirüse karşı yeni bir ilaç geliştirdiklerini belirtti. Hayvan deneylerinin başarılı olduğunu belirten Xie, “Nötralize edici antikorları deney faresine enjekte ettikten 5 gün sonra virüs yoğunluğunun 2500 faktör düştüğünü gördük. Bu da ilaç adayının tedavisel etkisi olduğu anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı.

  ABD'de Evin Üzerine Uçak Düştü: 3 Ölü 4 Yaralı
Etiketler: , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş