Çinli Doktordan Koronavirüs İtirafı: Vuhan’daki Yetkililer Sağlıklı Bilgi Vermedi

Çin hükümetinin kıdemli sağlık danışmanı Dr. Zhong Nanshan, salgının ilk dönemlerinde Vuhan’daki yetkililerin sağlıklı bilgi vermediğini itiraf etti ve bunun salgının yayılmasına sebep olduğunu söyledi.

Çin’in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan koronavirüs salgını kısa sürede küresel bir pandemi haline döndü ve dünya genelinde yaklaşık olarak 5 milyon insanı etkiledi. Salgının neden yayıldığına yönelik araştırmalar hala devam ederken, Çin hükümetinin kıdemli sağlık danışmanı Dr. Zhong Nanshan, itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

“SABİT OLMASI ŞÜPHE UYANDIRDI”

Yerel yetkililerin salgının ilk başında sessizliğe gömüldüklerini belirten Nanshan, “Yerel yetkililerin o sıralarda gerçekleri söylemek hoşlarına gitmedi. En başında sessizliğe gömüldüler ve bence o sıralarda bile çok sayıda enfekte vardı.” dedi. Vuhan’da art arda 10 gün boyunca 41 yeni vaka tespit edilmesinden şüphelendiğini belirten Nanshan, “O sıralarda bütün dünyada vaka sayısı artarken burada sabit olması şüphe uyandırdı.” ifadelerini kullandı.

“KOVİD-19’UN İKİNCİ DALGASI GELEBİLİR”

Ülkenin halen tehditle karşı karşıya olduğunun altını çizen doktor, “Kovid-19’un ikinci dalgası gelebilir. Çin halkının büyük bir kısmı enfeksiyona hazırlıksız çünkü bağışık sistemi düşük. Diğer ülkelerden daha iyi bir durumda değiliz.” şeklinde konuştu.

  Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz Koronavirüsten Hayatını Kaybetti
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş