Devlet Bahçeli, Aysun Kayacı’nın ‘Dağdaki Çoban’ Sözüne Atıfta Bulundu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Aysun Kayacı’nın söylemiş olduğu, “Dağdaki çobanla benim oyum eşit olamaz.” sözüne atıfta bulundu ve herkesin oyunun eşit olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, demokrasi ile ilgili görüşünü bildirmiş ve “Demokrasi en ideal çözüm değil ancak mevcutların en geçerlisi. Dezavantajı şu alimi de cahili de bir oya sahip.” ifadelerini kullanmıştı.

Karamollaoğlu’nun bu açıklamasının ardından ise gündeme Aysun Kayacı’nın söylemiş olduğu, “Benim oyumla çobanın oyu bir değil.” Aysun Kayacı’nın açıklaması geldi.

“OY İLKESİ DEMOKRASİNİN CAN DAMARIDIR”

Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nın açılışında konuşma yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu lafa göndermede bulundu ve “Bereketli tepelerimizde koyun otlatan bir çobanımızla üniversitede ders veren bir hocamızın, fabrikasının bacasını tüttüren bir iş adamımızın oyu da iradesi de birdir, aynıdır. Eşit, gizli, genel oy ilkesi demokrasinin can damarıdır. Bundan taviz imhaya ve infaza açık onaydır.” dedi.

AYSUN KAYACI NE DEDİ?

Aysun Kayacı yıllar önce yaptığı açıklamada, “Ben vergi veriyorum niye vergisini vermeyen, çok özür dilerim herkes üstüme gelecek ama kalıp olarak söylüyorum, ‘Dağdaki çoban’la benim oyum eşit mesela. Niye?’ Hiç vergisini vermeyen biriyle niye benim oyum eşit. O benim kadar duyarlı benim kadar sorumluluk sahibi bir şekilde yaklaşıyor mu acaba.” dedi.

  Tuba Büyüküstün İle Umut Evirgen Ayrıldı
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş