Devlet Bahçeli: İstanbul Sözleşmesi’ni Kaldırıp Kaldırmamayı İyi Değerlendirmeliyiz

MHP lideri Devlet Bahçeli, kadın cinayetlerinin ardından gündeme gelen İstanbul Sözleşmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, “Kaldırıp kaldırmamayı iyi değerlendirmeliyiz. Bu sözleşmeye ihtiyaç olup olmadığını, ne getirip ne götüreceğini objektif kriterler çerçevesinde ele almalıyız.” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Pınar Gültekin’in öldürülmesiyle ilgili açıklama yapan Bahçeli, “6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun eksiksiz ve tam olarak uygulanması lazım. Kadın cinayetlerine sıfır tolerans göstermeliyiz. Bu meselenin ağırdan alınacak hiçbir yanı yok. Bir mazlumun katledilmedi aynı zamanda medeniyetimize, kültürümüze, inancımıza, insanlık değerlerimize büyük bir saldırıdır.” dedi.

  Doğu Perinçek İstanbul Sözleşmesine Karşı: Zabıta Dikmek

“ŞİDDET YANGININI SÖNDÜRMELİYİZ”

Bu konuda medyaya da büyük bir görev düştüğünü hatırlatan Bahçeli, “Kadınlarımız güvenli değilse hiçbirimiz huzur ve sükunet bulamayız. Konuyla ilgili bilhassa medyaya büyük görevler düşüyor. Şiddeti özendiren, teşvik eden, kışkırtan yayın ve gösterimleri mercek altına almak gerekiyor. Toplumsal ruh halimiz endişe veriyor. Yalnızca kanuni tedbirlerle değil, ahlaki, manevi, ekonomik, sosyolojik ve psikolojik önlem ve önerileri de devreye almak şart. Şiddet yangınını söndürmeliyiz. Sorumluluk sadece siyasetin değil yekvücut 83 milyon Türk vatandaşınındır.” ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli

Devlet Bahçeli

“SUÇA ÇANAK TUTAN, SUÇLUYU İMAL EDEN HER TÜRLÜ ORTAM VE BAHANEYİ ORTADAN KALDIRMALIYIZ”

  İstanbul Sözleşmesi Nedir? Maddeleri Nelerdir?

Tartışmaların odağında olan İstanbul Sözleşmesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bahçeli, “Gündemde tartışılan ve Türkiye’nin taraf olduğu İstanbul Sözleşmesi’ni kaldırıp kaldırmamayı iyi değerlendirmeliyiz. Bu sözleşmeye ihtiyaç olup olmadığını, ne getirip ne götüreceğini objektif kriterler çerçevesinde ele almalıyız. Kadın cinayetini engelleyemezsek hepimiz sosyal maliyeti yüksek bir çığın altında kalırız. Duyarlı olmalıyız, empati yapmalıyız, suça çanak tutan, suçluyu imal eden her türlü ortam ve bahaneyi ortadan kaldırmalıyız.” dedi.

Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.0429
8.0285
EUR
Euro
9.5095
9.4924
CHF
İsviçre Frangı
8.8955
8.8388
KWD
Kuveyt Dinarı
26.4626
26.1208

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş