Dolar 7.20, Euro 8.50 Üzerine Çıktı

Türk ekonomisinde hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Yeni güne 7 liranın üzerinde başlayan dolar 7.25 liraya çıkarken, euro da 8.58 lira oldu.

Kürsel piyasalarda ABD’nin yeni koronavirüs yardım paketini açıklaması beklenirken, piyasalarda alım yapılmaya başlandı.

TL, döviz karşısında sert bir düşüş yaşarken dolar 7.25 liraya euro da 8.58 liraya kadar çıktı. Uzman isimler yaptıkları açıklamalarda, ABD’de koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında hayata geçirilmesi planlanan ve görüşmeleri devam eden 1 trilyon dolarlık yeni teşvik paketi ile salgının tedavisine yönelik haber akışının gündemin odağındaki yerini koruduğunu aktardı.

Öte yandan İngiltere Merkez Bankası’nın faizlerde ve varlık alım programında değişiklik yapmadığı belirtildi. Öğleden sonra basın toplantısı yapacak olan İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey’nin açıklamaları yakından takip edilecek.

ALTINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR

Altındaki yükseliş de devam ediyor. Konuyla ilgili olarak Sözcü’ye konuşan İstanbul Mücevherciler Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Yıldırımtürk altındaki yükselişte Lübnan patlamasının da etkisi olduğunu söyledi. Yıldırımtürk, “Bilinen nedenlere ek olarak bugünkü yükselişte Lübnan’da yaşanan patlamanın da etkisi var. Dün akşam sadece altın yükseldi. Bu da stratejiik gerilim ve Lübnan kaynaklı. Bunun yanında ABD senatosunda görüşülecek olan 1 trilyon dolarlık yeni destek paketi de ons altın fiyatlarının yükselmesine neden oluyor.

Gram altın 471 liraya çıkarken, çeyrek altın 800.30, yarım altın bin 591, cumhuriyet altını da 3 bin 167 liraya çıktı.

  Acun Ilıcalı İçin Fortuna Sittard İddiası
Etiketler: , , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş