Donald Trump Dediğini Yaptı! ABD DSÖ’den Resmen Çekildi

ABD Başkanı Donald Trump, Dünya Sağlık Örgütü’nden resmi olarak çekildiklerini Kongre’ye bildirdi.

Pandemi sürecinden Dünya Sağlık Örgütü’nden çekileceğini söyleyen ABD Başkanı Donald Trump, sözünün arkasında durdu ve DSÖ’den çekildiğini Kongre’ye bildirdi. Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamada bulunan New Jersey Senatörü ve Senato Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Bob Menendez, salgının hala devam ettiğini belirtti ve “Bir pandeminin ortasında Kongre, Başkan Donald Trump’tan, ABD’nin DSÖ’den resmi olarak çekilmesine ilişkin bildirim aldı.” dedi.

“HASTA VE YALNIZ BIRAKACAK”

Trump yönetiminin aldığı kararı değerlendiren Menendez, Amerikan yönetimini “hasta ve yalnız” bırakacağını söyledi.

Donald Trump

Donald Trump

RESMİ KARAR HAFTAYA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

Öte yandan basına konuşan ve adı gizli tutulan bir Beyaz Saray yetkilisi resmi kararın önümüzdeki hafta yürürlükte olacağını ve resmi bildirimin Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’e iletildiğini açıkladı.

TRUMP AYRILIĞI AÇIKLAMIŞTI

ABD Başkanı Donald Trump, 14 Nisan tarihinde yaptığı açıklamada, Dünya Sağlık Örgütü’nü pandemide başarısız olmakla ve Çin’e yakın durmakla suçlarken, örgüte finansal desteği askıya aldıklarını söylemişti.

Dünya Sağlık Örgütü

Dünya Sağlık Örgütü

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus’a 18 Mayıs’ta mektup gönderen Trump, esaslı reformların yapılmaması durumunda ABD’nin örgüte sağladığı fonları 30 gün sonra kalıcı olarak donduracağını iletmişti. Trump daha sonra verdiği süreyi kısalttı ve 29 Mayıs’ta “Bugün Dünya Sağlık Örgütü ile ilişkimizi sonlandırıyoruz.” demişti.

  Ozan Güven Babil Dizisinin Kadrosundan Çıkartılacak Mı?
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.7647
7.7507
EUR
Euro
9.0430
9.0268
CHF
İsviçre Frangı
8.3924
8.3389
KWD
Kuveyt Dinarı
25.4838
25.1546

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş