Donald Trump’a Zehirli Paket: 1 Kişi Tutuklandı

ABD Başkanı Donald Trump adına Beyaz Saray’a gönderilen bir paketin içinden zehirli maddeye rastlanmıştı. Konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, paketi gönderdiği şüphesiyle Kanada sınırından ABD’ye geçen bir kadın tutuklandı.

Geçen hafta ABD Başkanı Donald Trump adına Beyaz Saray’a gönderilen bir paket dünya gündemine geldi. Paketin içinden zehirli ‘Risin’ maddesi çıkarken, konuyla ilgili olarak soruşturma başlatıldı. ABD medyasında yer alana haberlerde, soruşturma kapsamında bir kadının Kanada’dan ABD’ye giriş yaptığı sırada sınır kapısında Gümrük ve Sınır Muhafaza (CBP) ekipleri tarafından tutuklandığı ifade edildi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMASI BEKLENİYOR

Gözaltına alınan kadının kimliği açıklanmazken, yanında silah olduğu da belirtildi. Kadın hakkında başkent Washington DC’deki savcıların suç duyurusunda bulunmasının beklendiği de aktarıldı.

Öte yandan kadının, herhangi bir terör örgütü ile bağlantılı olup olmadığının da araştırıldığı ifade edildi.

Donald Trump

Donald Trump

NE OLDU?

ABD Başkanı Donald Trump adına Beyaz Saray’a gönderilen bir paketin içinde ölümcül derecede zehirli olan ‘Risin’ maddesi bulunmuştu. Güvenlik güçleri gelen pakete el koyarken, zehrin varlığını doğrulamak adına iki test yapılmıştı. Yaşanan gelişmelerin ardından Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve başkanı korumakla görevli ‘Gizli Servis’ tarafından soruşturma başlatılmıştı. Yapılan incelemelerin ardından paketin Kanada’dan gönderildiği tespit edildi. ABD tarafından gelen talep kapsamında Kanada polisi de soruşturmaya dahil olmuştu.

  Kanada'da Striptiz Kulübünde 550 Kişiye Koronavirüs Bulaştı
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş