Donald Trump’ın Ses Kaydı Basına Sızdı: 10 Yıl Hapse Atmalısınız

ABD’de George Floyd’un öldürülmesinden sonra başlayan protesto gösterileri devam ediyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın valilerle yaptığı görüşmenin ses kaydı basına sızdırıldı. Trump, valileri zayıf olmakla suçlarken, göstericilere daha sert davranılması talimatını verdi.

Geçtiğimiz hafta Afro-Amerikalı George Floyd’un polis şiddeti nedeniyle öldürülmesi ülkede karışıklığa sebep oldu. Floyd’un ölümünden sonra başlayan protestoların şiddeti artarken, ordu sokaklara indi. ABD Başkanı Donald Trump ise protestolarla ilgili olarak eyalet valileri ile telekonferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Amerikan basını, görüşmenin ses kaydını yayınlarken Trump’ın valileri zayıf davranmakla suçladığını aktardı. Haberlerde Trump’ın, “Olaylarda baskın taraf siz olmalısınız, olmuyorsanız da vaktinizi boşa harcıyorsunuz demektir.” dediği iddia edildi.

“10 YIL HAPSE ATMALISINIZ”

Trump’ın valileri uyardığı ve göstericileri durdurmazlarsa durumun daha da kötü yerlere gideceğini söylediği belirtildi. ABD Başkanının ayrıca, “İnsanları tutuklamalısınız, hareketlerini takip etmelisiniz, 10 yıl hapse atmalısınız. Böyle yaparsanız, bu tarz bir durumu bir daha yaşamazsınız.” şeklinde ifadeler kullandığı da öne sürüldü.

  Simpsonlar ABD'deki Arıları Önceden Bildi Mi?
Etiketler: , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8166
7.8025
EUR
Euro
9.2554
9.2387
CHF
İsviçre Frangı
8.6396
8.5845
KWD
Kuveyt Dinarı
25.7200
25.3878

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş