DSÖ Gençleri Uyardı: Salgının Merkezindeler

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından yapılan açıklamada, gençler arasında koronavirüs vakalarının hızlı bir şekilde arttığına dikkat çekildi. Gençlerin çoğunun belirti göstermediğini belirten DSÖ, bu nedenle salgının yayılmasında gençlerin temel sebeplerden biri olduğunu aktardı.

Dünya genelindeki etkisini devam ettiren koronavirüs salgını, şimdiye kadar 22 milyondan fazla insanı etkiledi. DSÖ’nün verilerine göre sonra bir haftada ortalama olarak günlük 250 binden fazla vaka tespit edildi.

Koronavirüs salgınında en riskli gurubun yaşlılar ve kronik hastalar olduğu bilinirken, ölüm oranları da yaşla doğru orantılı olarak azalma gösteriyor. Bu durum gençler için avantaj olarak gösterilirken, karantina tedbirlerin kalmasıyla birlikte durumun dezavantaja döndüğü değerlendirildi.

KoronaGENÇLER SALGININ YAYILMASINDA ROL OYNUYOR

DSÖ tarafından yapılan açıklamaya göre 20’li, 30’lu ve 40’lı yaşlardaki insanlar arasında koronavirüs vaka sayısı gittikçe artıyor. Bu yaş aralığındaki insanların çoğunun belirti göstermediğine dikkat çekilirken, bu durum salgının yayılmasındaki temel faktörlerden biri olarak değerlendirildi.

Korona2GENÇLER HASTA OLDUĞUNDAN HABERSİZ

DSÖ’nün Pasifik Bölge Direktöü Takeshi Kasai konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Salgın değişiyor. Gençler yayılmayı sürüklüyor. Çoğu hasta olduklarından bile habersiz.” ifadelerini kullandı.

  Twitter ve Reddit’te Ortaya Atılan WAYFAIR Skandalı Nedir?
Etiketler: , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8903
7.8761
EUR
Euro
9.3041
9.2874
CHF
İsviçre Frangı
8.7024
8.6469
KWD
Kuveyt Dinarı
25.9386
25.6036

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş