DSÖ Uyardı: Aşı Bulunmazsa Koronavirüsten Kurtulmak 4-5 Yıl Sürebilir

Dünya Sağlık Örgütü Acil Sağlık Durum İcra Direktörü Mike Ryan, çarşamba günü yaptığı basın açıklamasında, aşı bulunmazsa koronavirüsten kurtulmak 4-5 yıl sürebilir dedi.  Aşı bulunsa bile uzun bir süre koronavirüsle karşı karşıya kalınabileceğini ifade etti.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yöneticileri, aşının bulunmadığı durumlarda hastalığı kontrol altına almak için 4-5 yılın geçmesi gerektiğini ifade etti. Bununla birlikte aşının bulunması virüsten tamamen kurtulmamızı sağlamayacak.
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yöneticileri, aşı bulunmadığı koşullarda hastalığı kontrol altına almak için dört ile beş yılın geçmesi gerektiğini söylüyorlar. Bununla birlikte aşının bulunması dahi virüsten direkt olarak kurtulmamızı sağlamayacak

“Bütün dünyaya dağıtacak bir aşımız olursa büyük umudumuz olur”

DSÖ Acil Sağlık Durum İcra Direktörü Mike Ryan, dün gerçekleştirdiği basın açıklamasında koronavirüs salgını hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ryan, koronavirüsten kurtulmanın ne zaman  olacağı konusunda tahmin yürütülemeyeceğini söyledi.

Ryan, yaptığı açıklamada özellikle aşı konusunun değindi. Ryan, virüse karşı etkili bir aşının virüsü bitirebilmesi için aşının bütün dünyadaki insanları erişebileceği hale gelmesi gerektiğini söyledi. Ryan, ancak bu şekilde virüsü tamamen ortadan kaldırmak için bir şansın olacağını belirtti.

  Maske Takmak 10 İlde Zorunu Oldu
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8166
7.8025
EUR
Euro
9.2554
9.2387
CHF
İsviçre Frangı
8.6396
8.5845
KWD
Kuveyt Dinarı
25.7200
25.3878

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş