Dünya Sağlık Örgütü Afrika’daki Gıda Krizinin Kötüleştiğini Açıkladı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Afrika Direktörü Dr. Matshidiso Moeti, koronavirüs salgını nedeniyle Afrika’daki gıda sorununun daha da kötüye gittiğini belirtti ve “200 milyon kişinin halihazırda yeterli gıdaya ulaşamıyor.” ifadelerini kullandı.

Çin’in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde etkisini sürdürürken, yaklaşık olarak 4.5 milyon insan virüsten etkilendi. Virüs insan sağlığını, birçok yönden tehdit etmeye devam ediyor. DSÖ Afrika Direktörü Dr. Matshidiso Moeti kıtadaki gıda sorununa değindi. Afrika’da 200 milyon kişinin yetersiz beslendiğini belirten Moeti, Afrika’daki gıda güvenliğinin acil bir durum olduğunu vurguladı ve koronavirüsün durumu daha da kötü etkilediğini söyledi.

Moeti, temel ihtiyaçların karşılanmasının devam etmesi gerektiğini vurguladı ve Birleşmiş Milletler’in yaptığı son raporda, AIDS’e yönelik çalışmaların durması halinde 6 ayda yarım milyon kişinin ölebileceğinin ortaya konulduğunu kaydetti.

Afrika

Afrika

“BAZI ÜLKELERİN SEÇİMLERİ YAPTIĞINI GÖRDÜK”

Salgının seçimlerin ertelenmesine ilişkin bir tartışmayı da beraberinde getirdiğine değinen Moeti, “Bazı ülkelerin uygun koşulları sağlayarak seçimleri yaptığını gördük, demek ki yapılabilir.” değerlendirmesinde bulundu.

Afrika ülkelerinde şu ana kadar yaklaşık olarak 2 bin 500 kişi koronavirüsten dolayı hayatını kaybetti. 70 binden fazla da vaka olduğu bildirildi.

  Instagram Canlı Yayın Rekoru Kıran Acun Ilıcalı: Hedefimiz 4 Milyon Olsaydı, 4 Milyon Da Olacaktı
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş