Ekrem İmamoğlu: İstanbul’un Çözümü Ankara’dan Gelmemeli

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ayakta yolcu kısıtlaması ile ilgili açıklamada bulundu. Valilik ile istişareye başladıklarını belirten İmamoğlu, “Yasak benden çözüm senden mantığı ile bu iş olmaz. Bütün İstanbullular oturup bir çözüm bulmalıyız. İstanbul’un çözümü Ankara’dan gelmemeli.” dedi.

Artan koronavirüs vakalarının ardından bazı tedbirler tekrar gündeme geldi ve uygulanmaya başlandı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan sonra genelgede İstanbul’da toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu sayısında kısıtlamaya gidildi. Valilik de kısa süre içerisinde kısıtlamanın detayları ile ilgili açıklamada bulundu.

FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Toplu taşımada ayakta olmak yasak dendi. Biz valiliğimizle dün itibariyle bir istişareye başladık. Yasak benden çözüm senden mantığı ile bu iş olmaz. Bütün İstanbullular oturup bir çözüm bulmalıyız. İstanbul’un çözümü Ankara’dan gelmemeli.

Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu

Metrobüsteki bu görüntü yalan demiyorum. Metrobüste zaten koltuk sayısı azdır, ayakta yolcu sayısı çoktur. Bu karara göre binlerce yolcuyu taşıyamayız. Oraya ilave otobüs koyma şansımız yok.

“ÖZEL ÇÖZÜMLERİMİZLE SAHAYA ÇIKACAĞIZ”

Önümüzdeki hafta İstanbul’a özel çözümlerimizle sahaya çıkacağız. Bunun içinde mesai düzenlemesi de var. İstanbul’da toplu taşıma kapasitesi pandemi nedeniyle yüzde 50’ye düştü zaten. Çünkü insanlar yoğun bir şekilde özel araç kullanıyorlar.

Toplu taşımada sorunun en önemli çözümü mesai düzenlemesi. Örneğin büyükşehir belediyesi; saat 6’da işe başlanacak saat 3’te bitecek. Böylece farklı zamanlamaları planlayacağız. Şu anda hem valilik hem de büyükşehir tarafında bir heyet oluşturduk.

“İSTANBUL’UN KENDİNE ÖZEL BİR ÇÖZÜM OLMAK ZORUNDA”

Çünkü İstanbul’un kendine özel bir çözümü olmak zorunda. Düzenleme burada çalışılır, karar verilir, Ankara’ya gönderilir kimse yetkili o açıklar.”

Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8903
7.8761
EUR
Euro
9.3041
9.2874
CHF
İsviçre Frangı
8.7024
8.6469
KWD
Kuveyt Dinarı
25.9386
25.6036

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş