Elif Dağdeviren Maçka Parkı’nda Saldırıya ve Tacize Uğradı

Geçtiğimiz günlerde bir sağlık çalışanının saldırıya uğradığı Maçka Parkı’nda Elif Dağdeviren de taciz ve saldırıya uğradı.

Geçtiğimiz günlerde Maçka Parkı’nda meydana gelen olayda, bir sağlık çalışanı saldırıya uğramış ve boğazından yaralanmıştı. Maçka Parkı’nda yapımcı Elif Dağdeviren’in de saldırıya uğradığını öğrendik. Babasını hastaneye götürdükten sonra evine dönmek isteyen ve evine gitmek için Maçka Parkı’nı kullanan yapımcı Elif Dağdeviren, sözlü ve fiziksel tacize uğradı.

“KÜÇÜK BİR ÇOCUK ELLE TACİZDE BULUNDU”

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Dağdeviren, “Maçka Parkı benim Nişantaşı’na geçmek için kullandığım yürüme yolu. Köpeklerimi de burada gezdiriyorum. Çocukları uzaktan görüyordum. Geçenlere tükürüyorlar ya da dokunup kaçıyorlar. Biri uyardı. Ben yaklaşınca ‘üstüme gelme tükürürüm korona olursun’ dediklerini duydum. Bir oyun yapmışlar diye düşündüm. Ben geçerken bana da laf attılar. Oradan çıktım ve koşarak peşimden geldiler. En küçüğü 8, en büyüğü de 16, 17 yaşlarındaydı. Kız ve erkeklerin olduğu çocuklardı. Çok çirkin laf atmaya başladılar. Şu an olduğumuz yer o gün çok kalabalıktı. Küçük bir çocuk gelip elle tacizde bulundu. Ben döndüm ve dönünce düştü. Bağırmaya başladı. Kızlar ‘ona ne yaptın’ diye bağırmaya başladı. Elimde telefon vardı. Telefonla fotoğraf çekmeye başlayınca birden o çocuk ayağa kalktı. Telefondaki fotoğrafı sil diyerek, çantayı çekmeye başladılar. Telefonu elimden almaya çalıştılar. Etrafımı çevirdiler. Kızlar, erkeklerden daha büyüktü.” ifadelerini kullandı.

Elif Dağdeviren

Elif Dağdeviren

“SENİN EVİNİ BULACAĞIZ BİZ BU KADAR DEĞİLİZ”

Çocukların etrafını sardığını söyleyen Dağdeviren, “O sırada etrafımı iyice çevirip çekiştirmeye başladılar. O sırada bir adam ‘kaçın oradan, ayrılın oradan’ diye bağırdı. Çocuklar onunla ilgilenirken ben ıssız bir yol var oraya gidiyordum. Arkamı bir döndüm adama tekme tokat girmişler. Adamı tekmeliyorlardı. Şakalaşıyorlar mı, gerçekten tekmeliyorlar mı ayırt edemedim. Çocuklar onu bırakıp tekrar peşimden geldiler. Yine elimdeki telefona uzandılar. Fotoğrafı silmemi istediler. Özür dilerlerse sileceğimi söyledim. ‘Ben ne özür dileyeceğim, şimdi senin evini bulacağız, biz bu kadar değiliz, geleceğiz evini başına yıkacağız’ dediler. Ben de ‘büyüklerini mi tehdit ediyorsun çok ayıp’ dedim. İçlerindeki kız özür diledi. Diğer kişiden de özür diledi. Peki dedim fotoğrafı sildim. Adam geri gitti ben evime geçmek için yola girdim. Oraya girmemle birlikte arkamdan iğrenç küfürler etmeye başladılar. Karşıda güvenlik kulübesi vardı. Oraya gittim.” dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Sokağa Çıkma Yasağının Ardından Uyarı

“BÖLGEYE ÇOK BÜYÜK ZARAR”

Son günlerdeki saldırılardan sonra bölgeye de zarar geldiğini aktaran Dağdeviren, “Ne yapılır bilmiyorum. Tek başıma tabii ki bir şey yapamam. Buranın bir kere temizlenmesi lazım. Parklarda otururuz, turizm başlayacak derken tekrar böyle saldırılarla gündeme gelmesi bir kere bölgeye çok büyük zarar. İstanbul’un göbeğinde.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8903
7.8761
EUR
Euro
9.3041
9.2874
CHF
İsviçre Frangı
8.7024
8.6469
KWD
Kuveyt Dinarı
25.9386
25.6036

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş