Elon Musk: Beş yıl içinde dil öğrenmeye ve konuşmaya ihtiyaç kalmayacak

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, yeni bir teknoloji üzerinde çalıştıkları ve bu say sayede beş yıl içerisinde  insanların konuşmaya ve dil öğrenmeye ihtiyacı kalmayacağını ifade etti.

Tesla’nın CEO’su ve grişimci Elon Musk, ABD’de katıldığı bir TV programında sahip olduğu nöroteknoloji firması Neuralink’in çalışmaları hakkında bir konuşma gerçekleştirdi.

Musk, şirketin önümüzdeki 5 yıl içerisinde ilk kez bir Neuralink cihazını insan beynine bağlayabileceklerini söyledi. Bu teknoloji ile pille çalışan bir çip, kafatasına yerleştirilecek ve beyne elektrotlar gönderebilecek.

neuralink

“Beyninizdeki herhangi bir yerle arayüz kurulabilir, bu yüzden cihaz görme yeteneğinizi iyileştirebilir” diyen Elon Musk, ilk nesil cihazların beyin yaralanmalarını ve bozukluklarını tedavi etmeye odaklanmasına rağmen, daha sonra bunların çok daha fazlasının gerçekleşebileceğini söyledi.

“KONUŞMANIZA GEREK KALMAYABİLİR”

“5 yıl içinde konuşmanıza gerek kalmayabilir. Duygusal nedenlerle bunu hala yapabiliriz. Ancak bu cihazlarla çok hızlı ve daha hassas bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Dile ne olacağından emin değilim. Böyle bir durumda Matrix gibi bir şey olurdu. Farklı bir dilde mi konuşmak istiyorsunuz? Sorun değil, sadece programı indirin.”  şeklinde konuşmasını tamamladı.

  Koronavirüs Hastasına Müdahale Edilirken Sokağa Çıkma Yasağını Deldiler
Etiketler: , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş