Erdoğan’dan Ekonomi Açıklaması: 105 Milyar Dolar Rezerv Var

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayasofya’daki cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündemi değerlendiren Erdoğan, ekonomideki son durum ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu ve “105 milyar dolar rezerv var. Türkiye bir tırmanışta ancak bunu görmek istemeyenler var.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya’da kılınan cuma namazının ardından gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarına Lübnan’daki patlama ile başlayan Erdoğan, “Lübnan halkının bizlere vereceği bilgileri önemle takip ediyoruz.” dedi ve Lübnan’ın her konuda yanında olduklarını aktardı.

“CİDDİ DALGALANMALAR OLDUĞUNU GÖRÜRSÜNÜZ”

Ekonomideki son duruma yönelik değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “Dünyada şu anda ekonomik gelişmeleri gözden geçirecek olursanız; başta ABD olmak üzere, koronavirüs seyrinden sonra çok ciddi dalgalanmaların olduğunu görürsünüz. Dışarıdaki düşmanlar yetiyor, içeride de destekleyenler var. 2020 Kasım’ında göreve geldik. 2002’de, 236 milyar dolar olan milli gelirimiz, 2019 yılında 754 milyar dolara çıktı. 105 milyar dolar rezerv var. Türkiye bir tırmanışta ancak bunu görmek istemeyenler var. Ben size belgelerle konuşuyorum. Bazı sıkıntılarımız var yok değil.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Göreve geldikleri dönem IMF’ye 23,5 milyar dolar borç olduğunu ve Mayıs 2013’te borcu sıfırladıklarını söyleyen Erdoğan, “Ben dövizin de altının da zamanla yerine oturacağını düşünüyorum. Bunlar gelip geçici şeyler. Dün gerçekleşen ekonomi toplantısı da buna yönelik atılan bir adımdı. Kimse halkımızı yanıltmaya çalışmasın. Bugün dünden daha güçlüyüz, yarın bugünden daha da güçlü olacağız.” dedi.

TERÖRLE MÜCADELEYİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Konuyla ilgili olarak terör mücadelesini örnek gösteren Erdoğan, “Türkiye’de 17 yıl önce terörle verilen mücadeleyi bir düşünün. Bugün terörle mücadelede neredeyiz. Bu mücadele öyle ücretsiz yapılmıyor.” şeklinde konuştu.

BERAT ALBAYRAK ELEŞTİRİLERİNE CEVAP VERDİ

Erdoğan açıklamalarının devamında eleştirilerin hedefindeki isim olan Berat Albayrak ile ilgili değerlendirmede bulundu ve “Benim Hazine ve Maliye Bakanım Berat Albayrak ile ilgili yaptıkları karalamaların hepsi yetişemedikleri üzüme koruk deme şeklinde. Sen ülkeye bak sayısız ülkeye yardım ettik. Sayısız hastane açtık.” dedi.

  Veyis Ateş'ten FETÖ Paylaşımlarına Açıklama: Kandırıldım

Erdoğan’ın açıklamalarının devamı şu şekilde:

“Yunanistan ile Mısır arasındaki anlaşmanın hiçbir kıymeti yoktur. Yunanistan’ın Libya ile ilgili hiçbir alakası yok. Biz Libya ile anlaştıktan sonra işin üzerine atladılar. Size karşı yapılmış bir anlaşma değildir diyerek bize bilgileri yansıtıyorlar ancak olsa da olmasa da biz Libya konusunda kararlılıkla ilerliyoruz.

“İNCE’NİN PARTİ KURMASI DOĞAL HAKTIR”

Eski bir siyasetçi olarak Muharrem İnce’nin parti kurması doğal haktır. Bahçeli’nin Akşener’e daveti de yadırgadığım bir davet değildir.

Bütün kısıtlamaların hepsi Bilim Kurulu’nun alacağı kararlara bağlı. Vaka sayısını düşürmeye çalışıyor ancak vatandaşın da bize yardımcı olması gerekiyor.”

Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş