Erzurum’da kameralara yansıyan olayda bir gök cisminin hızlı bir şekilde düştüğü görüldü. Olayın görüntüleri sosyal medyada gündem olurken, bir çok Twitter kullanıcısı Meteor düştü şeklinde paylaşımlarda bulundu.

meteor düştü

Eruzum’da akşam saatlerinde yaşanan olay kameralara yansıdı. Olayın çeşitli görüntüleri sosyal medyada paylaşılırken Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ozan Ünsalan, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’daki birçok ilden vatandaşlar tarafından cep telefonu kameralarıyla görüntülenen parlama ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu tam anlamıyla bir meteor olayıdır. Karadeniz’e düşmüş olabilir” ifadelerini kullandı.

NELER YAŞANDI

Erzurum’da Gök taşı olduğu değerlendirilen cismin düşüşü kameralara yansıdı. Erzurum’da akşam saatlerinde hava aniden aydınlandı. Gök taşı olduğu düşünülen cismin düşme anı kameralara yansırken insanlar hayretlerini saklayamadı. Düşme anından sonra ise havada toz bulutlarının oluştuğu görüntülendi.

Sosyal medyada gündem olan olayla ilgili Ege Üniversitesi (EÜ) Fen Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ozan Ünsalan da olayla ilgili yaptığı açıklamada,  “Bunun meteor olayı olduğu kesin” şeklinde konuştu.

Bugün akşam saatlerinde gök yüzünde parlayan bir cismin düştüğü bazı vatandaşlar tarafından görüldü. Gök taşı olduğu değerlendirilen cisim Trabzon, Artvin, Malatya, Elazığ, Bingöl, Diyarbakır, Erzurum, Sivas, Tunceli, Erzincan ve Ardahan başta olmak üzere birçok şehirden görüldü. Gök taşı olduğu değerlendirilen cisim, cep telefonu ve güvenlik kameraları tarafından görüntülenirken, konuyla ilgili Ege Üniveritesi Fen Fizik Fakültesinde görev yapan Doç. Dr. Ozan Ünsalan’dan geldi. Ünsalan olayla ilgili yaptığı açıklamada, bunun bir meteor olayı olduğunu dile getirdi ve vatandaşlardan kendileriyle temas halinde olmalarını istedi.

 

Etiketler: , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş