Eyüpsultan’da Saldırıya Uğrayan Kadın Yaşadıklarını Anlattı

İstanbul Eyüpsultan’da trafikte tehdit edilerek önü kesilen kadının ifadeleri ortaya çıktı. Kadın darbedildiğini ve eşarbının çıkarılmaya çalıştığını söyledi. Saldırgan ise gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.

Olay, İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde meydana geldi. Trafikte tartıştığı bir kişinin saldırısına maruz kalan Diş Doktoru Sena Koçak, yaşadıklarını anlattı. Koçak, aracının üzerine çıkarak camını kıran şahsın kendisine yumrukla saldırdığını ve eşarbını çekip çıkardığını söyledi.

Yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını tutamayan Koçak, “İş yerimden çıktım evime ilerliyordum. Araçta tek başımaydım. Sinyalimi verip sağ tarafa doğru geçmeye çalıştım. O sırada kornaya yüklenmeye ve küfürler yağdırmaya başladı. Aracın camları açık olduğu için sesi geliyor. Durdum orada ‘bana küfür edemezsin’ dedim kendimi savundum. O sırada yanıma yanaşıp tekrar küfürleri şiddetlendirmeye başladı. Ağza alınmayacak şeyler söyledi. Yanındaki bayanlar da arkadan küfür ediyorlar bana. Bir yandan tehdit ediyor öne geç göstereceğim sana. Önümüzü kesti ilerleyen yolda. İndi aracından üstüme doğru yürümeye başladı.” dedi.

“ORADA SAVUNMASIZDIM”

Önünün kesilmesinden sonra yardım çağırdığını aktaran kadın, “Videoyu açmaya çalıştım. Sol kol tarafıma bir darbe aldım. Sonrasına zaten üstüme yürüyüp videoyu sonlandırdıktan sonra başımın sağ bölgesine darp yedim. Sonrasında eşarbımı tamamen çıkardı. Orada savunmasızdım. Kalabalık vardı ama tutamadılar. Arabanın üstüne çıkıp tepinmeye başladı. Polisimiz gece yarılarına kadar ilgilendiler. Devletimize güveniyorum bu vahşetin önüne geçmek istiyorum. Bugün bana olan yarın başkasının kızına, eşine olacak.” ifadelerini kullandı.

“İNSANLIK DIŞI, BU MAGANDALIK”

Hiç kimsenin böyle bir muameleyi hak etmediğini ifade eden Koçak, “Ne yaparsam yapayım ki hiçbir suçum yok hiçbir şekilde bunu yapamaz. İnsanlık dışı, vahşet bu, magandalık. Günümüzde zaten kadına yönelik sıkıntıları biliyorsunuz. Benim oradaki amacım canım pahasına da olsa bu tarz insanları ellerini kollarını sallaya sallaya İstanbul’da gezmemeleri. Orada bana bıçak çekebilir, canıma kast edebilirdi, yaralayabilirdi. Hiçbiri gözümün önüne gelmedi. Hep eski çığlıklar geldi aklıma. Haberde adını duyduğumuz şiddet gören kadınlar geldi. O salınırsa can güvenliğimiz garantisini kim verecek. En ağır cezayı almasını istiyorum ki bir daha bir insana bu davranışı sergilemesinler.” dedi.

  Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek hayatını kaybetti

Saldırgan Emre E. ise gözaltına alındıktan sonra adliyeye  sevk edildi.

Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8903
7.8761
EUR
Euro
9.3041
9.2874
CHF
İsviçre Frangı
8.7024
8.6469
KWD
Kuveyt Dinarı
25.9386
25.6036

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş