Fenerbahçe Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne Gitmeye Hazırlanıyor

Fenerbahçe ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) arasındaki ipler gerilmeye devam ediyor. Sarı lacivertli ekip Kulüp Lisans Talimatı ve Harcama Limitleri’nin hukuka aykırı şekilde olduğunu belirterek, bunun insan hakları ihlali olduğunu vurgulayan bir rapor hazırladı.

Harcama limitlerinin açıklandığı ilk günden bu güne kadar uygulamanın yanlış olduğunu savunan Fenerbahçe yönetimi bu yönde çalışmalara başladı. Uygulamanın anayasal mülkiyet hakkı başta olmak üzere, sözleşme, girişim ve çalışma hak özgürlüğüne aykırı olduğunu savunan sarı lacivertli yöneticiler mütaalasını hazırladı.

Sözcü’den Bahadır Çokişleri’in haberine göre, konuyla ilgili olarak çalışan yöneticiler Fethi Pekin ve Alper Pirşen, İstanbul Üniversitesi’nden İnsan Hakları ve Anayasa Hukuku konusunda uzman profesörlerle yaptığı çalışmalarını tamamladı.

RAPORLAR TFF’YE SUNULACAK

Fenerbahçe yönetiminin bu çalışmayı önümüzdeki günlerde TFF ve ilgili makamlara sunacak. Federasyonun gerekli düzenlemeleri yapmaması durumunda ise konu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) kadar uzanacak. Olumsuz bir sonucun çıkması halinde çalışacak hukukçuların dahi belirlendiği ve talimatın altında imzası bulunan tüm TFF yöneticilerine tazminat davası açılacağı belirtildi.

“FENERBAHÇE’NİN ELİ GÜÇLÜ”

Fenerbahçe’nin TFF’ye sunacağı raporları değerlendiren bazı uzman isimler ise sarı lacivertli yöneticilerin elinin güçlü olduğunu değerlendirdi ve sürecin sonunda AİHM’in TFF’nin işlemlerinde ihlal tespiti yapabileceğini aktardı. Öte yandan süreçle ilgili olarak ilk resmi adımı atan Fenerbahçe yönetimi geçen haftalarda Anayasa Mahkemesi’ne başvuruda bulundu.

  Muharrem İnce CHP'den İhraç Edilecek Mi? Kılıçdaroğlu'ndan Açıklama Geldi
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş