Fortuna Sittard’dan Acun Ilıcalı Açıklaması: Görüşüyoruz

Son günlerde Acun Ilıcalı’nın Fortuna Sittard’ı satın alacağı konuşulurken, kulübün başkanı Işıtan Gün konuyla ilgili açıklama yaptı ve kulübün satışın için Ilıcalı ile görüştüklerini belirtti.

Acun Ilıcalı’nın bir kulüp satın alacağı yönündeki iddianın gündeme gelmesinin ardından, bu kulübün Hollanda Eredivisie’de mücadele eden Fortuna Sittard olduğu belirtilmişti. Konuyla ilgili olarak kulüp başkanı Işıtan Gün’den yazılır bir açıklama geldi.

Işıtan Gün’ün açıklamaları şu şekilde:

“Son bir haftadır Sn. Acun Ilıcalı’nın Fortuna Sittard kulübün devir almasına yönelik çıkan haberler ve camiamızın soruları nedeniyle bir açıklama yapma gereği hissettim.

Hepimizin çok yakından bildiği gibi, Sn. Acun Ilıcalı Türkiye’nin önemli iş insanlarından biri ve büyük bir futbol tutkunudur. Medya ve televizyon dünyasında uluslararası başarılara imza atmış bir girişimci olmasının ötesinde, Sn. Ilıcalı Türkiye’de hemen her kesimin sevgisini ve saygısını kazanmış örnek bir yatırımcıdır.

Uzun yıllara dayanan tanışıklığımız çerçevesinde, geçtiğimiz aylarda Sn. Ilıcalı yatırımcı olarak Fortuna Sittard’a ilgisini ifade etmiş ve bu niyet tarafımızca iki nedenle son derece memnuniyetle karşılanmıştır.

Birincisi, Sn. Ilıcalı’nın bu arzusu, 2016 yılından bu yana kulübümüz için yoğun emek sarf eden birçok insanın meydana getirdiği başarının bir teyidi olarak bizler için kıvanç vesilesi olmuştur. İkincisi ve daha önemlisi, Sn. Ilıcalı’nın Fortuna Sittard ailesine katılımı, kulübümüzün uzun vadeli stratejik konumunu kalıcı olarak güçlendirme adına mutluluk verici bir gelişme olarak değerlendirilmiştir.

Fourtuna Sittard

Fourtuna Sittard

Taraflar arasında henüz nihai bir anlaşmaya varılmamış olsa da, yürürlükte olan seyahat kısıtlamaları ortadan kalkar kalkmaz önümüzdeki dönemin yol haritasını belirleme amacıyla bir araya gelmeyi beklemekteyiz.

İletişimde şeffaflığa verdiğimiz önemden ötürü, camiamızı ve kamuoyunu birinci elden bilgilendirmeyi uygun gördüm. Gelişmelerle ilgili olarak, tarafımdan veya Fortuna Sittard tarafından yapılan resmi açıklamalar dışındaki haberlere ve yorumlara itibar edilmemesini rica ederim.”

  Ahmet Nur Çebi'den Balotelli Açıklaması: Sergen Yalçın İstemiyor

Hollanda Eredivisie’de mücadele eden Fortuna Sittard ligler iptal edilmeden önce 26 puanla 16. sırada yer alıyordu.

Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8166
7.8025
EUR
Euro
9.2554
9.2387
CHF
İsviçre Frangı
8.6396
8.5845
KWD
Kuveyt Dinarı
25.7200
25.3878

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş