Gazeteci Sabahattin Önkibar Koronavirüse Yakalandı: Durumum Kritik

Gazeteci Sabahattin Önkibar yaptığı açıklamada koronavirüse yakalandığını ve durumunun kritik olduğunu belirtti.

Gazeteci Sabahattin Önkibar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koronavirüse yakalandığını aktardı. Durumunun kritik olduğunu söyleyen Önkibar, “Koronaya yakalandım. Durumum kritik telefonla aramayın açacak halde değilim. Hepinizden dua bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Sabahattin Önkibar

Sabahattin Önkibar

SABAHATTİN ÖNKİBAR KİMDİR?

1957 yılında Rize Ardeşen’de doğan Sabahattin Önkibar, Eğitim Enstitüsü Türkçe bölümü ile Siyasal Bilgeler Fakültesi’ni bitirdi. 80’li yıllarda gazeteciliğe başlayan Önkibar, ilk olarak Türkiye gazetesinde Ankara temsilciliği görevini üstlendi. 93 yılında kurulan TGRT’nin kuruluşunda bulunan Önkibar, ‘Alternatif’ adlı programın sunuculuğunu yaptı.

2000’li yılların başında TGRT ve Türkiye gazetesinden ayrılan Önkibar, Star TV ve Star gazetesine geçti. Burada Ankara temsilciliği görevi yürüten Önkibar,  2002 yılında Star TV’ye RTÜK tarafından 15 günlük kapatma cezası verildikten sonra bulunduğu medya grubundan ayrılarak Kanal D’ye geçti ve Posta gazetesinde Ankara temsilcisi oldu.

Önkibar daha sonra sırası ile Flash TV, Avrasya TV ve Yeniçağ gazetesinin Ankara temsilciliğini yaptı. Önkibar son olarak Ulusal Kanal, Kanal 99 ve Yeni Mesaj’a geçerek Ankara temsilcisi oldu. 2012 yılında Yeni Mesaj gazetesinden ayrılan Önkibar Aydınlık gazetesine geçiş yaptı. 2019 yılının nisan ayında Aydınlık gazetesinden istifa eden Önkibar, şimdilerde Oda TV İnternet sitesinde makaleler yazmakta ve 2019 mayıs ayının başında kendi adıyla açtığı Youtube kanalı üzerinden düzenli olarak bağımsız yayınlar yapmaktadır.

  Danıştay Başkanlığı'na Zeki Yiğit seçildi
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş