Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu Darbe Tartışmalarına Dahil Oldu

Son günlerde hükümet ile muhalefet arasında yaşanan darbe tartışmasına Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da katıldı. AK Parti’den ayrıldıktan sonra kendi partisini kuran Davutoğlu, yapılan tartışmanın bilinçli olarak gündemde tutulduğunu belirtti. AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündemi değiştirmeye çalıştığını belirten Davutoğlu, “AK Parti ve sayın Erdoğan son dönemde bu tür gündem değiştirici söylemleri ile otoriter eğilimlerini meşrulaştırmaya çalışmaktadır.” ifadelerini kullandı.

“ANKARA’DA CİDDİ BİR ŞEKİLDE MESELELERE EĞİLEREK ENGELLENEBİLİR”

Açıklamalarına devam eden Gelecek Partisi lideri, “Türkiye hala darbelerin yapılabileceği bir ülke ise bu darbeler iktidarın twitter kampanyalarıyla, çocuksu mesajlarıyla sanal alemde değil ülkenin başkenti Ankara’da ciddi bir şekilde meselelere eğilerek engellenebilir. Devletin kritik meseleleri siber güvenliğinden kimsenin emin olmadığı dijital ortamda yapılan toplantılarda değil, sosyal mesafeye dikkat ederek başkentte yüz yüze yapılan toplantılarda ele alınabilir.” dedi.

“MEVCUT YÖNETİMİN ZAAFINI ORTAYA SEREN EN GÜZEL ÖRNEKLERDEN BİRİDİR”

Maske dağıtımında yaşanan sorunları da değerlendiren Davutoğlu, “Maske krizi mevcut iktidarın yönetim zaafını ortaya seren en güzel örneklerden biridir. İktidar, basit bir maske dağıtımını dahi başaramamış, maske dağıtımını maske krizine çevirmiştir. Basit bir altyapı ile asgari bir yönetim becerisi ile çözülebilecek basit ama hayati bir mesele maalesef 2 aya yakın zamandır halen çözüme kavuşturulamamıştır. Maske krizi ucuz popülizm ile ciddi meseleler çözülemediğini, ülke yönetilemediğini bir kez daha göstermiştir.” ifadelerini kullandı.

  Erdoğan'dan Ekonomi Açıklaması: 105 Milyar Dolar Rezerv Var
Etiketler: , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş