Gülistan Doku’yu Arama Çalışmaları Sonlandırıldı

Tunceli’de kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’yu arama çalışmalarına 226 gün sonra son verildi. Arama çalışmaları sırasında Doku’ya ait iz bulunamadı.

Tunceli’de 5 Ocak günü kaybolan 21 yaşındaki Gülistan Doku’yu arama çalışmalarında hiçbir ize rastlanmadı. Uzunçayır Baraj Gölü’nde 13 gündür yapılan aramalarda bugün de sonuç alınamadı. Tunceli Valiliği konuyla ilgili olarak açıklama yaptı ve arama çalışmalarına son verildiğini duyurduç

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Uzunçayır Baraj Gölü’nde 13 gün aralıksız devam eden çalışmalarda arama sahası 15 sektöre bölünmüş olup, 4 kilometre mesafede yaklaşık bin 320 dönüm büyüklüğündeki alanda sualtı ve suüstü arama çalışması titizlikle yürütülmüştür.

Sualtı arama robotu, sonar ve kurbağaadam personelinin dalış marifeti ile yapılan çalışmalar, 18.08.2020 tarihinde sonlandırılmıştır.

Gülistan Doku’yu arama çalışmalarında tüm imkan ve kabiliyetler kullanılmış, her gün bulma umuduyla 226 gündür sürdürdüğümüz çalışmalardan maalesef bir sonuç alınamamıştır.”

Gülistan Doku

Gülistan Doku

NE OLDU?

Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Çocuk Gelişimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Gülistan Doku’dan 5 Ocak tarihinde haber alınamadı. Bunun üzerine genç kızın arkadaşları ile ailesi iletişime geçti. Diyarbakır’dan Tunceli’ye gelen aile üyeleri kayıp başvurusunda bulunurken, ihbar üzerine Doku’yu bulmak için çalışma başlatıldı.

Kent genelinde MOBESE kayıtları incelenirken, 7 Ocak tarihinde çalışmalar genişletildi. Özellikle Doku’nun en son görüldüğü yer Uzunçayır Baraj Gölü etrafı ve su altı arandı. Bu çalışmalardan da herhangi bir sonuç çıkmadı.

  Kastamonu'da Koltuktan Düşen Adamın Başına Soba Maşası Saplandı
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş