Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Haziranda Kalkacak

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, 24 şehirde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının bayramdan sonra kaldırılması bekleniyor. Bu kararda bayram dönemindeki koronavirüs verileri etkili olacak. 

Ülkemizde etkili olan koronavirüs salgını nedeniyle 24 şehirde hafta sonları sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Son günlerde açıklanan koronavirüs verilerinde iyileşme gözlemlenirken, hafta sonları sokağa çıkma yasağının ne zaman kalkacağı da merak edildi. Cumhurbaşkanı Fuat Oktay’ın bakanlıklar ile hazırladığı 4 aşamalı normalleşme planına göre; hafta sonunda uygulanan sokağa çıkma yasağının Ramazan Bayramı sonrasına kadar devam etmesi planlanıyor.

Sokağa Çıkma Yasağı

Sokağa Çıkma Yasağı

RAMAZAN BAYRAMINDA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI OLABİLİR

 

Özellikle bayram dönemindeki koronavirüs verileri yakından incelenecek. Verilerde iyileşme görülmesi durumunda ise haziran ayında hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulamasına son verilmesi planlanıyor. Öte yandan 65 yaş ve 20 yaş vatandaşlar için uygulanan kısıtlamaların da haziran ayının içinde son bulması bekleniyor. Bu kapsamda, 16 – 19 Mayıs ve 23 – 26 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanması bekleniyor.

  Erzurum'a Meteor Düştü İşte Düşen Gök Taşı Böyle Görüntülendi
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş