Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı? 6-7 Haziran Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanırken, vatandaşlar, ‘Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? 6-7 Haziran sokağa çıkma yasağı olacak mı?’ şeklindeki soruların cevabını aradı. Peki, ‘Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? 6-7 Haziran sokağa çıkma yasağı olacak mı?’ İşte, detaylar…

Ülkemizde ilk koronavirüs vakası 11 Mart tarihinde görülürken, kısa bir sürede yurdun tamamında etkili oldu.  Alınan önlemler arasında en etkili olanı ise hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram sonuna kadar sokağa çıkma kısıtlamasının süreceğini belirtirken, geçtiğimiz hafta sonu 15 ilde sokağa çıkma yasağı getirildi.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram sonuna kadar sokağa çıkma yasağının süreceğini belirtti. Bayramın bitmesiyle beraber hafta sonu atılacak adım da merak konusu oldu. Kabine toplantısın ardından ulusa sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 ilde geçtiğimiz hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacağını belirtti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün bilim kurulu görüşmesinin ardından konuyla ilgili olarak açıklamada bulundu. Koca, hafta sonu sokağa çıkma yasağı olmayacağını belirtti. Fakat açıklanan verilerin de bu durumda doğrudan etkili olacağını söyledi. Dün gece saatlerinde alınan karar kapsamında bu hafta sonu da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bu kapsamda, Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak’ta hafta sonu sokağa çıkmak yasaklandı.

 

Sokağa Çıkma Yasağı

Sokağa Çıkma Yasağı

Etiketler: , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş