Halil Sezai Tutuklandı: Yaptığım Hayvanlıktı

15 Eylül tarihinde meydana gelen olayda, sanatçı Halil Sezai 67 yaşındaki Hüseyin Meriç’i darbetti. Olayın görüntüleri ortaya çıkarken, tutuklanma talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edilen şarkıcı Halil Sezai ‘Kasten silahla yaralama’ suçundan tutuklandı.

Tuzla’da meydana gelen olayda, Halil Sezai 67 yaşındaki Hüseyin Meriç’e saldırmış ve yaşananlar ülke gündemine gelmişti. Olayın gündeme gelmesinin ardından Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliği’nde ifadesi alınan Halil Sezai, emniyette ve savcılıkta verdiği ifadeleri tekrar ettiğini belirterek, “Olay öncesinde bir önceki günden aldığım alkolün etkisi halen vardı. Müştekinin evine gittiğimizde 4 villanın da ortak bahçesinden geçtik. Ancak konutun içine girmedik. Ben o sırada onunla masalarda sohbetimizdeki şakalaşmalardan mülhem olarak bahçeden odun almak istedim. Amacım bununla müştekiye odun mu olalım yoksa çiçek mi olalım, aramız nasıl olsun diye takılmaktı. Tümüyle espri amaçlıydı. Ben kesinlikle müştekiye odunla vurmadım. Müşteki genel olarak küfre meyilli bir insandır.” ifadelerini kullandı.

Halil Sezai

Halil Sezai

“ODUNLA HİÇBİR ŞEKİLDE VURMADIM”

Meriç’in kendisine küfür ettiğini savunan Sezai, olayın şokuyla aralarında ittirme kaktırma olduğunu söyledi ve “Ama vurmadım. Vurma olayı daha sonra dışarıda oldu. Bahçede vurduğumu hatırlamıyorum. Ancak sokakta ağır küfürleri devam ettiği için yapmamam gereken şeyleri yaptım. Kendime yakıştıramıyorum. Yaptığım hayvanlıktı. Odunla hiçbir şekilde vurmadım. Pişmanım. Görüntüye yansımayan yerlerde müştekinin bana saldırıları da oldu. Konserlerimde ezana saygım nedeniyle ara vermiş birisiyim.” dedi.

Yaşanan gelişmelerin ardından Sulh Ceza Hakimliği Halil Sezai’nin ‘Silahla kasten yaralama’ suçundan tutuklanmasına karar verdi. Alınan kararda, “Şüphelinin üzerine atılı suç için kanunda öngörülen ceza miktarı dikkate alındığında ve olayın toplumun duyarlı olduğu bir alanda toplum vicdanında yol açtığı etki göz önünde bulundurulduğunda adli kontrol tedbirinin mevcut soruşturma yönünden yetersiz kalacağı.” şeklinde ifadelere  yer verildi.

Halil Sezai

Halil Sezai

Halil Sezai kararın ardından tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne gönderildi.

  Acun Ilıcalı, Yeni Projesi Exxen'i Duyurdu

NE OLDU?

Sanatçı Halil Sezai 15 Eylül tarihinde 67 yaşındaki Hüseyin Meriç’i darbetti ve bu görüntüler gündeme geldi. Tuzla’da yaşanan olayla ilgili olarak gözaltına alınan ünlü isim emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Daha sonra soruşturma genişletilirken, Halil Sezai ifadesinin alınması için adliyeye çağrıldı. Burada 2 saat ifade veren Sezai, ‘Kasten silahlı yaralama’ ve ‘Silahla tehdit’ suçlarından tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilmişti.

a

Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş