Havai Fişek Fabrikasının 2 Sahibinden Biri Tutuklandı

Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama ile ilgili olarak gözaltına alınan fabrikanın 2 sahibinden biri olan MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun tutuklandı. Babası ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Patlama, 3 Haziran Cuma günü Sakarya’nın Hendek ilçesi Yukarı Çalıca mekviinde bulunan Büyük Coşkunlar Havai Fişek fabrikasında meydana geldi. Patlamada 7 kişi hayatını kaybederken, yüzlerce işçi de yaralandı. Olayla ilgili olarak, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile Hendek Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında ilk olarak, kusur ve ihmali bulunduğu değerlendiren fabrika sorumlu müdürü A.A., fabrika müdürü ve genel usta başı H.A.V., genel usta başı E.Ö. ile iş güvenliği uzmanı A.B. gözaltına alınmıştı. Şahıslar daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

FABRİKA SAHİPLERİ GÖZALTINA ALINDI

Soruşturmanın devamında, fabrikada görev  yapan ve tutuklanan şüpheliler başta olmaz üzere 100’den fazla çalışandan alınan beyanlar birbirleri ile örtüştü. Bunun üzerine fabrika sahiplerinin de sorumlu olabileceği değerlendirildi ve dün sabah saatlerinde, fabrika sahibi ve MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun ile 75 yaşındaki babası A.R.E.C. gözaltına alındı.

Yaşar Coşkun

Yaşar Coşkun

SORUŞTURMA KAPSAMINDA 5 KİŞİ TUTUKLANDI

İşlemleri tamamlanan şahıslardan Yaşar Coşkun hakkında tutuklama kararı verildi. Baba A.R.E.C. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olayla ilgili olarak tutuklanan kişi sayısı 5’e yükseldi.

Konuyla ilgili olarak başlatılan soruşturma devam ediyor.

  Diyarbakır Çınar'da Aile Kavgası: 3 Ölü 11 Yaralı
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş