Hazal Kaya: Anneliğin Kutsanmasından Rahatsız Oluyorum

Ünlü oyuncu Hazal Kaya Instagram’da katıldığı canlı yayında çeşitli açıklamalarda bulundu. Anneliğin kutsanmasından rahatsız olduğunu dile getirdi.

Geçtiğimiz doğum yapan ve anne olan Hazal Kaya, “Doğurmak istemeyebilirdim. Bu beni daha az kadın yapmazdı. Anne olmak istemeyen kadınları daha az kadın yapmıyor. Anneliğin kutsanmasından çok rahatsız oluyorum. Bunun da kadınlara bir baskının yolu olduğunu düşünüyorum. Dünyada herhangi bir canlıya karşılıksız emek veren herkes benim için annedir.” ifadelerini kullandı

Oyuncu Hazal Kaya, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA)’nın Türkiye ofisine ait Instagram hesabında canlı yayına katıldı. Yaptığı açıklamalarda  kadınlara uygulanan psikolojik şiddeti eleştiren Kaya, şu ifadeleri kullandı:

“Doğurmak istemeyebilirdim. Bu beni daha az kadın yapmazdı. Anne olmak istemeyen kadınları daha az kadın yapmıyor. Anneliğin kutsanmasından çok rahatsız oluyorum. Bunun da kadınlara bir baskının yolu olduğunu düşünüyorum. Dünyada herhangi bir canlıya karşılıksız emek veren herkes benim için annedir.”

  Kanye West Kim Kardashian'ı Görmek İstemiyor
Etiketler: , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.2996
7.2865
EUR
Euro
8.5813
8.5658
CHF
İsviçre Frangı
7.9946
7.9436
KWD
Kuveyt Dinarı
23.9791
23.6694

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş