Hindistan ve Çin Savaşın Eşiğinde: Birlikler Konuşlandırıldı

Hindistan ile Çin arasındaki gerilim tırmanmaya devam ediyor. Hindistan son olarak, Ladakh bölgesine savaş jetleri, askeri kargo uçakları ve ek birlikleri Çin’e karşı konuşlandırdı.

Çin ile Hindistan arasındaki gerilim tırmanarak devam ediyor. Taraflar yaptıkları görüşmelerde anlaşamazken, Hindistan Hava Kuvvetleri’nin, Ladakh sınır bölgesine ülkenin kendi üretimi olan ve 70 milimetre topa sahip savaş helikopterlerini, roketlerini ve diğer silahlarını konuşlandırdığı öğrenildi.

Hindistan merkezli olan havacılık ve savunma şirketi Hindustan Aeronautics Limited tarafından yapılan açıklamada, “Sınırdaki mevcut durumun ışığında, Hindistan Hava Kuvvetleri görevlerini desteklemek için kısa sürede yüksek irtifada operasyonlar için iki hafif muharebe helikopteri konuşlandırıldı.” denildi.

ÇİN İLE HİNDİSTAN ARASINDA NE OLDU?

İki ülke askerleri arasında 15 Haziran’da Galwan Vadisi’nde çatışma çıkmış ve 20 Hint askeri hayatını kaybetmişti. Hindistan yetkilileri yaptığı açıklamalarda Çin askerlerinden de ölenlerin olduğunu söylemişti. Bu gelişmenin ardından Hindistan ve Çin arasında komutanlar düzeyinde 6 görüşme yapıldı. Görüşmelerde anlaşma çıkmadı.

  Türkiye'de Koronavirüsten Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 3 Bine Yaklaştı
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş