Hollanda’nın Ünlü Oteli Art Hotel Spaander, Koronavirüs Nedeniyle İflas Etti

Hollanda’nın dünyaca ünlü sanat oteli olan Art Hotel Spaander, koronavirüs salgını nedeniyle iflas ettiklerini duyurdu.

Koronavirüs salgınının ciddi bir şekilde yayılmaya başlamasının ardından, 21 Mart’ta kapatılan Art Hotel Spaander, “Konuklarımız ve çalışanlarımızın sağlığı açsısından otelin tamamen kapatılmasının şimdilik en iyisi olduğuna inanıyoruz.” ifadelerine yer vermişti. Kuzey Hollanda Mahkemesi, Art Hotel Spaander’in iflas ettiğini açıkladı.

1881 yılında Hollandalı girişimci Leendert Spaander tarafından kurulan otel, tüm dünyadaki sanatçıların buluşma yeri olması amacı ile açıldı. Otelde konaklayan birçok sanatçı, konuklama ücretlerini yaptıkları resimlerle ödedi ve bu resimler de otelin duvarlarına asıldı. Öte yandan otelin kurucu olan Leendert Spaander, kızlarından üçünü otelde çalışan sanatçılarla evlendirmişti.

Art Otel Spaander

Art Otel Spaander

OTELDE BİRÇOK ÜNLÜ İSİM KONAKLADI

Küçük bir balıkçı köyü olan Volendam’da bulunan otel, hem turistlerin hem de dünyaca ünlü isimlerin buluştuğu yerlerden biri olmuştu. Otelin ünlü müşterileri arasında ABD’li film yapımcısı Walt Disney, “First Lady” Eleanor Roosvelt, sinema sanatçıları Elizabeth Taylor, Kirk Douglas, besteci Maurice Ravel, Fransız ressam Pierre-Auguste Renoir ve boksör Muhammed Ali Clay gibi isimler vardı.

Tarihi otelin geleceği ile ilgili olarak, otel sahipleri tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

  ABD ile Çin Arasında Houston Gerginliği: 72 Saat Süre Verildi
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş