Hükümet Kaynaklarından Okul Açıklaması: Vaka Sayısı 900 Üstüne Çıkmamalı

Yeni dönem için okulların açılış tarihi 31 Ağustos olarak belirlenirken, henüz okulların kesin olarak açılacağı belli olmadı. Reuters’a konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan hükümet kaynakları, “Okulların açılması için günlük vaka sayısının 900’ün üzerine çıkmaması gerek. Buna A Planı diyoruz.” dedi.

Koronavirüs salgınının en çok vurduğu alanlardan biri eğitim oldu. Türkiye’de eğitimin 31 Ağustos tarihinde başlaması planlanırken, konuyla ilgili olarak art arda açıklamalar gelmeye devam ediyor. Eğitimin henüz net olarak başlamasına karar verilmezken, uzmanlar o dönem ki verilerin kararda etkili olacağını aktardı.

Türkiye’deki eğitim süreci ile ilgili olarak İngiliz haber ajansı Reuters’a açıklamalarda bulunan iki hükümet yetkilisi günlük vakanın kararda etkili olacağını paylaştı. Plan A’dan bahseden yetkililer, okulların açılması için günlük vakanın 900’ün üzerine çıkmaması gerektiğini belirtti.

“VAKA SAYISI AZALIRSA OKULLAR TEKRAR AÇILACAK”

İsmi açıklanmayan iki yetkiliden biri, “Eğer vaka sayısı azalırsa okullar tekrar açılacak. Aksi takdirde okullar açılmayacak.” dedi.

“ONLİNE EĞİTİM DEVAM EDEBİLİR”

Diğer yetkili ise, “Normalleşme devam ediyor. Fakat vaka sayısının daha hızlı düşmesi gerek. Güneydoğu bölgelerindeki okullarda online eğitim devam edebilir.” ifadelerini kullandı.

  Chelsea Kai Havertz İçin 75 Milyon Euroyu Gözden Çıkardı
Etiketler: , , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8166
7.8025
EUR
Euro
9.2554
9.2387
CHF
İsviçre Frangı
8.6396
8.5845
KWD
Kuveyt Dinarı
25.7200
25.3878

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş