İBB Yardım Taleplerini Askıya Aldı: AK Parti ve MHP Oyları ile Vatandaş Beyanı Yeterli Görülmedi

Koronavirüsten etkilenenler için yardım talebi toplayan İBB yönetimi, yardım yapılması için vatandaş beyanının yeterli görülmesi hakkında AK Parti ve MHP grubuyla anlaşamadı. Öneri mecliste kabul edilmezken, İBB yönetimi, AK Parti ve MHP’nin tutumu nedeniyle yeni yardım talepleri alamayacaklarını duyurdu.

Koronavirüs salgını ülke çapında etkili olurken, İstanbul Büyüykşehir Belediyesi (İBB)  ekonomik olarak etkilenen vatandaşlar için yardım süreci başlattı ve 1 milyondan fazla talep aldı. İBB yönetimi, yardım yapılması için vatandaş beyanının yeterli görülmesini istedi. Yönetim bu konuda AK Parti ve MHP grubu ile fikir ayrılığına düştü. AK Parti ve MHP grubu, sadece vatandaş beyanının yeterli olmadığını savunurken, bu değişiklik mecliste kabul görmedi. Yaşanan bu gelişmenin ardından mevcut müracaatları tespite başlayan İBB yönetimi, AK Parti ve MHP’lilerin tutumları nedeniyle yeni yardım taleplerini askıya aldığını duyurdu.

“MEVCUT MÜRACAATLARI TESPİTE BAŞLAYACAĞIZ”

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak salgın sürecinde ortaya çıkan ekonomik zorluklar ve geçim sıkıntısı nedeniyle 1 milyondan fazla ailemiz sosyal yardım almak için belediyemize başvurdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak salgın sürecinde ortaya çıkan ekonomik zorluklar ve geçim sıkıntısı nedeniyle 1 milyondan fazla ailemiz sosyal yardım almak için belediyemize başvurdu. Sosyal yardım incelemesinde İBB olarak vatandaş beyanını doğru kabul ederek yardımlara başladık. Ne yazık ki mayıs ayında olağanüstü toplanan İBB Meclisi’nde AK Parti ve MHP grubunun oyları ile vatandaş beyanı yeterli görülmedi, belediyemizin evlerde tespit yapması kararı alındı. Bu sebeple üzülerek belirtmek isteriz ki, bugünden itibaren sosyal yardım talebi alamayacak, mevcut müracaatları tespite başlayacağız.” ifadelerine yer verildi.

“ASKIDA FATURA DAYANIŞMASI DEVAM EDECEK”

Askıda fatura kampanyası ile ilgili de açıklama yapıldı ve “İSKİ ve İGDAŞ faturaları için düzenlediğimiz ‘Askıda Fatura’ dayanışması ise devam edecek. Sosyal yardım formu sadece ‘Askıda Fatura’ dayanışması için doldurulacaktır.” denildi.

Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş