İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Asker Uğurlama Uyarısı Yaptı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 8 Ağustos tarihinde başlayacak olan celp dönemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Askere gideceklere ve yakınlarına seslenen Yerlikaya, asker uğurlamasının yapılmayacağını hatırlattı.

Koronavirüs verilerindeki artış tüm yetkilileri harekete geçirdi. Geçen gün İçişleri Bakanlığı koronavirüsle ilgili olarak en yoğun denetimlerin yapılacağını belirtmişti. Bugün de İstanbul Valisi Ali Yerlikaya askere gideceklere yönelik bir mesaj paylaştı.

“LÜTFEN RİSKE ATMAYIN”

Yeni celp döneminin geldiğini aktaran Yerlikaya, İstanbul’dan 16 bin 346 gencin askere gideceğini belirtti ve “Evlatlarının asker olacağı günü özlemle bekleyen kıymetli ailelerimiz, arkadaşını askere uğurlayan sevgili gençlerimiz, heyecanınızı yürekten paylaşıyorum. Lütfen, hem kendi sağlığınızı hem de sevdiklerinizin sağlığını riske atmayın.” ifadelerini kullandı.

Ali Yerlikaya

Ali Yerlikaya

Temizlik, maske ve mesafe kurallarına yönelik de uyarılarda bulunan Yerlikaya, taviz verilmesin dedi ve “Allah, bütün Mehmetçiklerimize güç versin. Sağlıcakla gidip dönmeyi nasip etsin. Yolunuz açık olsun. Şimdiden hayırlı tezkereler.” şeklinde konuştu.

ASKER UĞURLAMALARI YASAKLANMIŞTI

Asker uğurlamalarında meydana çıkan görüntüler ve tedbirsiz davranışlar nedeniyle, İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere birçok ilde asker uğurlamaları yasaklanmış ve yeni düzenlemeler getirilmişti.

  Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki Rakibi Paok Oldu
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.0429
8.0285
EUR
Euro
9.5095
9.4924
CHF
İsviçre Frangı
8.8955
8.8388
KWD
Kuveyt Dinarı
26.4626
26.1208

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş